Windows Azure najszybszą chmurą według testów

Windows Azure najszybszą chmurą według testów

07.10.2011 14:04

Nie cumulusy ani nimbostratusy, ale Windows Azure jest najszybszą z chmur. Tak przynajmniej wynika z najnowszych statystyk dotyczących wirtualnych usług dostępnych na rynku.

W testach przeprowadzonych w ramach CloudSleuth Windows Azure wygrał z takimi usługami jak Amazon EC2, Google App Engine, Rackspace, a także tuzinem innych. Badany jest przede wszystkim czas odpowiedzi danej usługi na połączenie. Chmura Microsoftu okazała się najszybszym rozwiązaniem w przeprowadzonym rankingu. Statystyki dotyczą ostatnich 30 dni na świecie. Niewiele gorszy od Azure okazał się Google App Engine, trzecie miejsce zajął zaś OpSource. Usługa firmy Amazon znalazła się dopiero na 7 miejscu w rankingu CloudSleuth. Warto jednak zauważyć, że różnice między poszczególnymi rozwiązaniami są niewielkie - w pierwszej dziesiątce wynoszą one jedną-dwie sekundy.

CloudSleuth testuje każdą z usług co 15 minut - od roku. Każdy z testów symuluje ładowanie dwóch stron internetowych zawierających 40 pozycji opisowych i niewielkich grafik w formacie JPG, a także większą grafikę o rozmiarze 1,75 MB. Taki test posiada oczywiście swoje wady, jednak daje ogólne pojęcie na temat prędkości poszczególnych usług. Różnice między najlepszymi usługami w chmurze obliczeniowej nie są wielkie, warto jednak zwrócić uwagę, że nawet najmniejsze opóźnienia to dowód na gorszą wydajność. Biorąc pod uwagę, że największe firmy jak Apple, Amazon, Google czy Microsoft coraz mocniej stawiają na chmury, może to mieć duże znaczenie dla dalszego ich rozwoju.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)