Windows Fall Creators Update pozwoli na reset hasła na ekranie logowania

Strona głównaWindows Fall Creators Update pozwoli na reset hasła na ekranie logowania
10.07.2017 17:07
Windows Fall Creators Update pozwoli na reset hasła na ekranie logowania

Znamy kolejne nowości, jakie przynosi Windows 10 w testowej kompilacji 16237. Oprócz nowości w Hyper-V i ulepszonego skalowania w różnych DPI, a także opisywanej już dziś funkcji wydzielania udziałów w łączu dla Windows Update, dostępne będzie także ułatwienie dla zapominalskich.

Jak bowiem zauważa serwis Windows Area, na ekranie logowania pojawiła się nowa opcja. Dzięki niej możliwe jest odzyskanie hasła logowania, jeśli instalacja Windowsa została spięta z kontem Microsoftu.

źródło: windowsarea.de
źródło: windowsarea.de

Po kliknięciu na Zapomniałem hasła, zobaczymy niebieski ekran „OOBE”, w którym konieczne jest podanie połączonego konta oraz wpisanie CAPTCHA. Następnie musimy zdecydować, jakim kanałem zostanie dostarczony kod weryfikacyjny: do wyboru mamy maila, numer telefonu, na który wysłany zostanie SMS, aplikację Microsoft Authenticator.

Alternatywną ścieżkę z wykorzystaniem biometrii będą mogli wybrać użytkownicy urządzeń z Windows Hello. Nowe możliwości uzyskania dostępu do konta zostaną zaprezentowane w stabilnym wydaniu Windowsa we wrześniu, wraz z premierą Fall Creators Update.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (11)