Windows InTune 2.0 ułatwi zarządzanie w chmurze

18.10.2011 12:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft uruchomił Windows InTune 2.0, nową, stabilną wersję usługi dla małych i średnich firm umożliwiającej centralne zarządzanie komputerami za pomocą chmury obliczeniowej.

W najnowszym wydaniu pojawiła się możliwość zarządzania aplikacjami firm trzecich. Microsoft wbudował również mechanizmy zdalnego zarządzania pozostawionymi bez opieki komputerami, a usługa alarmowania o problemach otrzymała możliwość konfiguracji pułapów ważności zdarzeń, które generują powiadomienia administratora. Poza tym możemy instalować na zarządzanych komputerach oprogramowanie dystrybuowane z centralnego miejsca w chmurze za pomocą protokołu BITS. Ułatwi to zoptymalizowanie wykorzystania łącza internetowego. Warto też wspomnieć o mechanizmie raportowania o stanie sprzętu czy odświeżonym interfejsie.

Windows InTune to usługa Microsoftu do zarządzania stacjami roboczymi pracująca w chmurze i niewymagająca serwerów infrastrukturalnych. W centrum znajduje się chmura obliczeniowa, a także specjalna witryna, za pomocą której można monitorować podłączone komputery. Pozwala to na łatwe zarządzanie aktualizacjami, otrzymywanie powiadomień czy zarządzanie ustawieniami systemowymi. Na początku tego roku narzędzie wprowadzono także dla polskich użytkowników.

Więcej informacji o Windows InTune można znaleźć na stronie głównej usługi, zwłaszcza w sekcji Najczęściej zadawanych pytania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także