Windows Live ID wkrótce z hasłami jednorazowymi

Wojciech Kowasz

28.01.2010 11:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla tych, którzy logując się do usług Windows Live na komputerach publicznych czują dreszczyk emocji, Microsoft przygotowuje interesującą funkcję - możliwość logowania za pomocą haseł jednorazowych.

Komputerom publicznym trudno ufać - w kawiarenkach internetowych, szkołach czy internetowych kioskach zawsze istnieje ryzyko, że nasze poczynania są monitorowane, a każde wpisane na klawiaturze hasło może zostać przechwycone. Mimo wszystko dobrze jest czasem sprawdzić pocztę na wakacjach czy w szkole, zalogować się do webowego Messengera, napisać posta na blogu Spaces albo po prostu skorzystać z witryny oferującej logowanie sprzężone z Windows Live ID. Z pomocą przychodzą hasła jednorazowe, które Microsoft planuje wprowadzić do usług Windows Live wraz z ich kolejną odsłoną Wave 4.

Idea działania jest bardzo prosta i tak naprawdę znana już od lat - alternatywnie do wpisywania adresu e-mail oraz hasła Windows Live ID będziemy mogli wybrać logowanie przy pomocy jednorazowego kodu. W takim wypadku wpisujemy tylko nasz adres e-mail oraz wybieramy metodę dostarczenia kodu. Może to być albo wysyłka na drugi e-mail albo doręczenie SMSem (o ile oczywiście wcześniej wpisaliśmy w profilu drugi adres lub numer telefonu). Kod natychmiast zostaje wysłany i możemy się dzięki niemu zalogować - tylko raz naturalnie, kolejne logowanie będzie wymagało powtórzenia procedury i nowego hasła.

Nowa opcja logowania brzmi interesująco, pozostaje tylko zadać sobie pytanie - na ile będzie użyteczna. Pomijając fakt, że cała procedura jest dość uciążliwa i wydłuża czas logowania, warto skomentować kwestię dostępności opcji wysyłania SMSów. Jak wiadomo, aktualnie usługi mobilne Windows Live są w Polsce niedostępne i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Dla naszych użytkowników pozostanie więc tylko opcja wysłania hasła jednorazowego na alternatywny adres e-mail, na który... trzeba będzie przecież zalogować się wpisując tradycyjne hasło.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)