Windows Mobile 7 jednak dopiero w 2011 roku?

Windows Mobile 7 jednak dopiero w 2011 roku?

12.01.2010 11:48, aktualizacja: 12.01.2010 12:04

Według najświeższych informacji krążących w Internecie Microsoft planuje kolejne opóźnienie w wydaniu systemu operacyjnego dla telefonów komórkowych. Całkiem prawdopodobne, że Windows Mobile 7 ukaże się dopiero w przyszłym roku. Premiera ma mieć miejsce w lutym podczas targów World Mobile Congress w Barcelonie.

Jesteśmy świadkami prawdziwej wojny - rozgrywa się ona między internetowymi gigantami: firmami Microsoft, Google oraz Apple. Celem jest dominacja na rynku smartphone’ów w ciągu najbliższych lat. O ile Apple stara się osiągnąć pozycję lidera sprzedając telefon z oprogramowaniem, o tyle Microsoft i Google walczą o pozycję swoich systemów operacyjnych. Premiera Androida, a także zapowiadane wprowadzenie systemu Chrome OS dla netbooków to poważny cios dla Microsoftu. Nic więc dziwnego, że firma z Redmond przygotowuje się do starcia. Zdaniem dziennikarzy będzie miało ono miejsce najwcześniej za rok.

Premiera Windows Mobile 7 zostanie najprawdopodobniej opóźniona. Microsoft nie chce zbyt wcześnie udostępniać produktu - by nie został on przyćmiony przez kolejną wersję Androida czy system Chrome OS. Lepiej jest poczekać trochę i nie dać się zaskoczyć nowymi rozwiązaniami, które przygotuje Google. Pojawiają się również sugestie, że Microsoft stosując taką strategię przygotowuje się do „pożyczenia” części funkcji z Chrome OS, by potem zaprezentować je we własnym systemie.

Według oficjalnego stanowiska Microsoftu, Windows Mobile 7 nadal ma zostać wprowadzony do sprzedaży w grudniu 2010 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)