Windows Phone 7.5 z Office 365 i innymi nowościami

Windows Phone 7.5 z Office 365 i innymi nowościami

16.05.2011 15:15, aktualizacja: 16.05.2011 15:38

Pojawiły się nowe informacje o nowościach, które trafią do kolejnego wydania systemu Windows Phone. Microsoft skupia się między innymi na integracji urządzeń mobilnych z usługami Microsoftu — Office 360 i Xbox Live.

Jak poinformował serwis WinRumors, w sobotę wyciekły również informacje dotyczące obsługi Windows Live Messenger, czata Facebooka oraz AOL przez Windows Phone 7.5. System ma automatycznie wybierać najlepsze dostępne połączenie z Internetem, którego będzie używał do wysyłania wiadomości. Do zapowiedzianych wcześniej funkcji Bing Audio i Bing Vision dołączyć ma Bing Video. Jednak najciekawszą nowością jest integracja systemu dla urządzeń mobilnych ze SkyDrive oraz Office 365. Plotka głosi, że Microsoft planuje umożliwienie edycji dokumentów z poziomu mobilnego Internet Explorera 9. oczekiwać można również nowego zestawu ilustracji tła ekranu blokowania, poprawionej integracji z Xbox LIVE oraz specjalnych wersji złotych i srebrnych kont dla posiadaczy Windows Phone.

Ryan i Travis z Windows Phone Dev Podcast zaprezentowali kilka ciekawych funkcji, które zostaną wprowadzone do Windows Phone 7.5. Przede wszystkim najnowsza odsłona systemu będzie miała możliwość odbierania wiadomości nie tylko głosowych, ale również wizualnych, do czego wykorzystana będzie platforma Open Mobile Terminal Platform (OMTP), z której korzystają już Android oraz iOS. Microsoft pracuje również nad lepszym zarządzaniem energią, co ma wydłużyć czas pracy telefonów na baterii.

W becie systemu o nazwie kodowej Mango w tej chwili znajduje się mobilny Internet Explorer 9 i zintegrowana obsługa Twittera. Deweloperzy już wkrótce będą mieli możliwość korzystania z kamery i sensora ruchu telefonów z systemem Microsoftu, co umożliwi tworzenie oprogramowania z rzeczywistością rozszerzoną. Wydanie nowej wersji systemu ma stworzyć nowe możliwości dla producentów oprogramowania, a zasięg Marketplace zwiększy się do 35 krajów, trafi również do Polski. System zostanie udostępniony pod koniec tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)