Windows Phone 7 Marketplace jak App Store

16.03.2010 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas konferencji MIX 2010 Microsoft zdradził niektóre szczegóły dotyczące Windows Phone Marketplace. Firma m.in. nie dopuści do Windows Phone 7 aplikacji spoza swojego sklepu internetowego.

Nowy e-sklep będzie rozbudowaną wersją Zune Marketplace. Oznacza to, że znajdą się w nim nie tylko programy i gry dla telefonów z systemem Windows Phone 7, ale także muzyka czy podcasty. Ponadto użytkownicy będą mogli pobierać za pomocą Windows Phone Marketplace aktualizacje programów czy samego systemu. Na podstawie informacji ujawnionych przez Microsoft można przypuszczać, że nowy e-sklep będzie wzorowany na popularnym App Store firmy Apple. Potwierdzałyby to zresztą niedawne ciepłe słowa Steve’a Ballmera na temat e-sklepu dla iPhone’ów.

Microsoft chce aby programy dla Windows Phone 7 dostępne były tylko w jego sklepie. Użytkownicy nie będą mogli więc oficjalnie korzystać z zewnętrznych aplikacji - podobnie jak to ma miejsce w App Store. Programy, gry i muzyka podzielone będą na kategorie umożliwiające łatwą orientację w zamieszczonych materiałach. Użytkownicy Windows Phone 7 będą mogli korzystać z pełnych wersji aplikacji, a także demo i triali. Krótki klip z konferencji MIX 2010 można zobaczyć na stronach YouTube.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także