Windows Phone 7 nadal bez wersji deweloperskiej

Windows Phone 7 nadal bez wersji deweloperskiej

12.07.2010 12:00

Przed Windows Phone 7 nadal daleka droga. System ma trafić do sprzedaży w październiku, ale nadal nie przygotowano odpowiednich narzędzi dla deweloperów.

Microsoftowi nie zostało wiele czasu do wprowadzenia nowego systemu dla smartfonów. Miesiąc temu jeden z pracowników zdradził, że WP7 do sprzedaży trafi w październiku. Dotychczas jednak nie udostępniono ani wystarczających narzędzi programistycznych, ani wersji beta oprogramowania dla deweloperów. Można wprawdzie pobrać SDK, jednak bez dostępu do systemu programiści mają utrudnioną pracę. Zdaniem serwisu ArsTechnica ten problem może zostać wkrótce rozwiązany. Zwycięzcy zawodów Imagine Cup otrzymali od Microsoftu telefony z wersją deweloperską WP7. Być może firma niedługo zacznie wprowadzać system także dla szerszej liczby deweloperów.

Jak wygląda najnowszy system Microsoftu przekonamy się najpewniej już w październiku. Dotychczasowe wiadomości nie napawają specjalnym optymizmem. Firmie zapewne nie poprawiła humoru klapa z telefonem Kin. Na skutek niewielkiej sprzedaży niedopracowanego produktu, Microsoft musiał zawiesić projekt. Walka o rynek smartfonów może okazać się bardzo trudna, zwłaszcza, że konkurencja radzi sobie bardzo dobrze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)