Windows Phone 7 z Flashem?

Windows Phone 7 z Flashem?

14.06.2010 13:01

Pojawiły się niepotwierdzone informacje, według których system Windows Phone 7 może obsługiwać technologię Flash. Oficjalnie Microsoft nie zamierza na razie wprowadzić takiej funkcji.

Jak dotąd Microsoft nie zapowiedział, że jego system dla smartfonów będzie obsługiwać Flasha. Co innego twierdzi twórca technologii, firma Adobe. Na stronach dotyczących Flash Playera 10.1 dla urządzeń mobilnych możemy przeczytać, że celem firmy jest wprowadzenie wersji także dla WP7. Obok widnieją takie systemy jak Android, webOS czy Symbian S60 V5. Na liście nie ma natomiast oprogramowania firmy Apple - iOS 4. Flash dla smartfonów ma obsługiwać technologie wielodotykowe, akcelerometr, a także dekodować wideo w H.264. Jednocześnie firma chce aby jej aplikacja była dostosowana do wymagań urządzeń przenośnych. Oznacza to przede wszystkim niewielkie wykorzystanie baterii czy zajmowanie małej ilości pamięci urządzeń.

Możliwe, że stanowiska Microsoftu i Adobe nie kłócą się ze sobą. Flash Player 10.1 dostępny jest na razie dla smartfonów z oprogramowaniem Android. Nie wiadomo zaś, kiedy firma wprowadzi wersje aplikacji dla innych systemów. Być może Flash Player pojawi się dopiero w kolejnych aktualizacjach WP7. Wprowadzenie technologii do systemu Microsoftu wydaje się dobrym posunięciem. Zwłaszcza, że ostatnie wiadomości na temat WP7 nie napawają optymizmem. Na początku marca Microsoft potwierdził pogłoski o braku wstecznej kompatybilności nowego systemu. Z kolei w maju firma Skype zapowiedziała, że nie planuje wprowadzenia swojej aplikacji dla WP7.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)