Windows Phone 7 z reklamami

Windows Phone 7 z reklamami

25.06.2010 15:44, aktualizacja: 25.06.2010 16:12

Microsoft, podobnie jak Apple, chce wprowadzić do swojego systemu dla smartfonów reklamy. Takie informacje wyjawiono poczas spotkania Cannes Lions International Advertising Festival.

Pierwsze telefony z systemem WP7 mają pojawić się w październiku tego roku. Do tego czasu może zmienić się wiele w rozwijanym przez Microsoft oprogramowaniu. Według najnowszych wiadomości, WP7 wprowadzi platformą reklamową o nazwie Toast. Podczas spotkania w Cannes Kostas Mallios z Microsoftu stwierdził, że nowy system będzie maszyną do wyświetlania reklam. Usługa ma różnić się od iAd - platformy reklamowej firmy Apple. W WP7 użytkownik aplikacji pobranej na smartfona będzie mógł otrzymywać krótkie powiadomienia od producenta. Będą to między innymi informacje o zmianach, aktualizacjach, ale również materiały reklamowe. 8-minutowy klip prezentujący demo platformy reklamowej można obejrzeć na YouTube.

Microsoft, podobnie jak Apple i Google, chce walczyć o rynek reklam w smartfonach. Firma jest jednak w gorszej sytuacji od konkurentów - nie wiadomo bowiem jeszcze jak zostanie przyjęty system WP7 przez użytkowników. Dotychczasowe informacje nie napawają zbytnim optymizmem. Microsoft potwierdził w marcu, że aplikacje napisane na Windows Mobile nie będą działać pod kontrolą nowego systemu. Firma od niedawna próbuje zachęcać deweloperów do współpracy w tworzeniu nowych programów i gier. Z jakim skutkiem - przekonamy się za kilka miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)