Windows Phone 8.1: koniec wsparcia technicznego nie oznacza niczego

Windows Phone 8.1: koniec wsparcia technicznego nie oznacza niczego
11.07.2017 15:26
Windows Phone 8.1: koniec wsparcia technicznego nie oznacza niczego

W przypadku Windows Phone’a Microsoft wspiął się na wyżyny umiejętności studzenia entuzjazmu. Przypominamy, że przed premierą Windowsa 10 korporacja obiecywała, że aktualizację do najnowszej wersji systemu otrzyma każde urządzenie z Windows Phone 8.1.

Czas zweryfikował obietnice, a dziś robi to ponownie. Tym razem jednak Microsoft spełnił pokładne oczekiwania, przez co zakończone zostało oficjalne wsparcie techniczne dla systemu operacyjnego Windows Phone 8.1. Ale czy to cokolwiek zmienia?

Każdy, kto kupił urządzenie z Windows Phone, albo korzysta w tej chwili z mobilnego Windowsa 10, albo od dawna przywykł już do braku znaczących aktualizacji. Porzucenie wsparcie technicznego nie jest także równoznaczne z całkowitym brakiem aktualizacji.

Microsoft nadal będzie bowiem wydawał na Windows Phone 8.1 aktualizacje bezpieczeństwa. W teorii będą się one pojawiały przez najbliższe 5 lat, a w praktyce zapewne nie pojawi się żadna.

Zanim zatem ogłosimy śmierć Windows Phone 8.1, warto się zastanowić, kiedy faktycznie ona nastąpiła, jak również nad tym, jak bardzo nie obchodzi to oddanych miłośników tego dającego się lubić i zdobywającego nieśpieszenie wartość sentymentalną, mobilnego systemu operacyjnego.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)