Windows Phone 8.1 Update 2 jeszcze w tym roku, są szanse na polską Cortane

Strona głównaWindows Phone 8.1 Update 2 jeszcze w tym roku, są szanse na polską Cortane
02.09.2014 19:30
Windows Phone 8.1 Update 2 jeszcze w tym roku, są szanse na polską Cortane

Ten rok jest niezmiernie ciekawy dla użytkowników smartfonów działających pod kontrolą systemu Windows Phone. Mobilne okienka otrzymały już dużą aktualizację 8.1, która wniosła wiele oczekiwanych zmian. W kanale deweloperskim dostępna jest już aktualizacja do Windows Phone 8.1, oznaczona jako Update 1. Już niedługo użytkownicy mobilnych okienek dostaną kolejną paczkę aktualizacji.

350111923452471233

Oficjalnie nie otrzymaliśmy jeszcze listy zmian w aktualizacji Update 2 (GDR2) do Windows Phone 8.1, ale mamy już kilka plotek, które powinny zainteresować użytkowników mobilnych okienek. Nowa wersja przynieść ma wsparcie dla urządzeń z rozdzielczością 2K oraz współpracę z nowym procesorem Snapdragon 805. Dodatkowo Microsoft udostępni możliwość sortowania i grupowania menu systemowego, które rozrasta się coraz bardziej. Kolejna wyczekiwana zmiana to dodanie skrótu do transmisji danych w menu powiadomień.

Największą nowością ma być jednak dodanie kolejnych języków, które dostaną własną regionalną odmianę Cortany. Czy najbliższa aktualizacja przyniesie asystentkę głosową nad Wisłę? Liczymy, że tak się stanie i Cortana w wersji (testowej) przemówi po polsku. Coraz więcej słyszymy także o dodaniu kafelka w dużym rozmiarze, podobnie jak ma to miejsce w Windows 8.

Data wydania aktualizacji Update 2 nie jest znana, ale możemy spodziewać się jej jeszcze w tym roku. Mówi się, że GDR2 trafi do pierwszych użytkowników w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy, a zapewne wcześniej ujrzy światło dzienne w kanale deweloperskim. Czekamy z niecierpliwością, szczególnie na polską wersję Cortany.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)