Windows Phone 8.1 Update 2 jeszcze w tym roku, są szanse na polską Cortane

Windows Phone 8.1 Update 2 jeszcze w tym roku, są szanse na polską Cortane

Windows Phone 8.1 Update 2 jeszcze w tym roku, są szanse na polską Cortane
02.09.2014 19:30, aktualizacja: 02.09.2014 20:47

Ten rok jest niezmiernie ciekawy dla użytkowników smartfonów działających pod kontrolą systemu Windows Phone. Mobilne okienka otrzymały już dużą aktualizację 8.1, która wniosła wiele oczekiwanych zmian. W kanale deweloperskim dostępna jest już aktualizacja do Windows Phone 8.1, oznaczona jako Update 1. Już niedługo użytkownicy mobilnych okienek dostaną kolejną paczkę aktualizacji.

Obraz

Oficjalnie nie otrzymaliśmy jeszcze listy zmian w aktualizacji Update 2 (GDR2) do Windows Phone 8.1, ale mamy już kilka plotek, które powinny zainteresować użytkowników mobilnych okienek. Nowa wersja przynieść ma wsparcie dla urządzeń z rozdzielczością 2K oraz współpracę z nowym procesorem Snapdragon 805. Dodatkowo Microsoft udostępni możliwość sortowania i grupowania menu systemowego, które rozrasta się coraz bardziej. Kolejna wyczekiwana zmiana to dodanie skrótu do transmisji danych w menu powiadomień.

Największą nowością ma być jednak dodanie kolejnych języków, które dostaną własną regionalną odmianę Cortany. Czy najbliższa aktualizacja przyniesie asystentkę głosową nad Wisłę? Liczymy, że tak się stanie i Cortana w wersji (testowej) przemówi po polsku. Coraz więcej słyszymy także o dodaniu kafelka w dużym rozmiarze, podobnie jak ma to miejsce w Windows 8.

Data wydania aktualizacji Update 2 nie jest znana, ale możemy spodziewać się jej jeszcze w tym roku. Mówi się, że GDR2 trafi do pierwszych użytkowników w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy, a zapewne wcześniej ujrzy światło dzienne w kanale deweloperskim. Czekamy z niecierpliwością, szczególnie na polską wersję Cortany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)