Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej może mieć problemy z aktualizacją do Lumii Cyan

Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej może mieć problemy z aktualizacją do Lumii Cyan18.07.2014 09:13
Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej może mieć problemy z aktualizacją do Lumii Cyan

Microsoft rozpoczął już oficjalnie rozprowadzanie aktualizacji Windows Phone 8.1 wraz z oprogramowaniem Lumia Cyan. Najnowsze informacje wskazują, iż nie wszystkie urządzenia zostaną bezproblemowo zaktualizowane. Wiemy już, że część smartfonów z zainstalowanym system Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej, może mieć duże problemy z instalacją Lumii Cyan.

350110347417577409

Mimo iż jeszcze niewiele urządzeń może pobrać najnowsze oprogramowanie od Microsoftu, to już pojawiają się pierwsze problemy. Kłopoty będą miały osoby, które zainstalowali Windows Phone 8.1 we wczesnym dostępie poprzez kanał deweloperski i używają BitLockera (zabezpieczenie telefonu używane w biznesie). W takim wypadku podczas próby instalacji Lumii Cyan urządzenie może zostać całkowicie zablokowane. Obecnie jedyną działającą opcją jest wyczyszczenie systemu poprzez Nokia Software Recovery Tool.

Microsoft postanowił na czas wyjaśnienia tej sytuacji zablokować całkowicie program aktualizacji Windows Phone w kanale deweloperskim. Dopóki nie zostanie wydana stosowna poprawka, zaleca się nie instalować Nokii Cyan na urządzeniach z deweloperskim Windows Phone 8.1 i aktywnym BitLockerem. Osoby, które koniecznie chcą jednak wgrać aktualizację Cyan, mogą to zrobić jedynie poprzez cofnięcie się do systemu w wersji Windows Phone 8.0. Można tego dokonać za pomocą wspomnianego we wcześniejszym akapicie narzędzia opisywanego już na łamach naszego portalu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (76)