Windows Phone 8.1 zmienia sposób aktualizacji składników systemu

Windows Phone 8.1 zmienia sposób aktualizacji składników systemu

22.07.2014 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Długo oczekiwana aktualizacja Windows Phone 8.1 jest powoli udostępniania na kolejne urządzenia. Wiele mówi się o zmianach, które wnoszą najnowsze mobilne okienka. Warto tutaj odnotować, iż Microsoft zdecydował się na zmianę podejścia do aktualizacji poszczególnych elementów sytemu. Każdy ze składników Windows Phone 8.1 może teraz zostać pobrany osobno, poprzez standardowy market.

Cortana, centrum powiadomień czy Universal Apps szczególnie przykuwają uwagę mediów. Wiedzę tą warto rozszerzyć o jeszcze jedną funkcję, która pozwala na szybsze i prostsze dostarczanie poprawek i nowości do systemu. Najnowsza wersja Windows Phone umożliwia samodzielną aktualizację poszczególnych elementów oprogramowania. Kalendarz, hub muzyczny, hub wideo, Internet Explorer i inne składniki systemu są niezależnymi częściami Windows Phone i traktowane są niczym zwykłe oprogramowanie w markecie. Rozwiązanie to umożliwia szybkie dostarczanie zmian, bez potrzeby wydawania aktualizacji systemu poprzez OTA, co idzie w parze z możliwością wymuszenia sprawdzenia nowych wersji w sklepie.

Obraz

Obecnie tak rozpowszechniane są już huby z muzyką i wideo. Te elementy nie są jeszcze całkowicie skończone i obecnie niemalże co tydzień, Microsoft wydaje aktualizacje tych składników systemu. Taki sposób dystrybucji pomaga również w rozwiązywaniu problemów, które mogą pojawić się w oprogramowaniu. Kilka tygodni temu użytkownicy testowego Windows Phone 8.1 otrzymali aktualizację kalendarza, która blokowała dodawanie nowych spotkań. Błąd naprawiono w ciągu 24 godzin, oczywiście dzięki możliwości szybkiej dystrybucji elementów sytemu (co zapewne przyczyniło się też do zaniedbania przy wypuszczaniu wcześniejszej wersji).

Nowy sposób aktualizacji elementów systemowych może znacznie przyspieszyć wydawanie nowości w poszczególnych składnikach Windows Phone 8.1. Liczymy na to, że Microsoft nie zapomni także o solidnym testowaniu tak dystrybuowanych zmian.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (29)
Zobacz także