Windows Phone 8.5 już powstaje, szykują się zmiany w interfejsie

Windows Phone 8.5 już powstaje, szykują się zmiany w interfejsie

Windows Phone 8.5 już powstaje, szykują się zmiany w interfejsie
10.03.2014 10:55, aktualizacja: 10.03.2014 18:15

Aktualizacja Windows Phone 8.1 zapowiada się na znaczny krok naprzód dla mobilnego systemu Microsoftu. Ten zbiór nowości i poprawek może spowodować, że obecne smartfony zyskają nową jakość, podobnie jak miało to miejsce w roku 2011 po premierze aktualizacji 7.5 (Mango) dla wcześniejszej wersji Windows Phone 7. Z tego też powodu zainteresowane osoby śledzą zapewne każdą wzmiankę o przeciekach związanych z aktualizacją 8.1. Okazuje się jednak, że Microsoft pracuje już nad kolejną wersją systemu, oznaczoną numerkiem 8.5.

Obraz

Windows Phone 8.1 zawita do nas zapewne na początku lata. Szczęśliwi deweloperzy, którzy dostali nowe SDK, już mogą obcować z testową wersją systemu na emulatorze. Jedną z takich osób jest programista TimeMe. Podczas pracy z nowym SDK znalazł on ciekawą informację związaną z Windows Phone... 8.5. Wszystko wskazuje na to, że Microsoft prócz finalizacji wersji Blue, pracuje już nad aktualizacją 8.5. Odnaleziony komunikat zdradza plan zmiany interfejsu w kolejnej odsłonie Windows Phone. Wersja 8.5 będzie zapewne mieć odświeżoną obsługę ikon na ekranie startowym, a druga strona kafelka (tzw. Secondary Tiles) może przestać istnieć. Sama numeracja może się zmienić, tak jak miało to miejsce w przypadku aktualizacji Mango. Wówczas oznaczenie 7.5 było tylko chwytem marketingowym, a w rzeczywistości SDK miało numer 7.1.

Secondary Tiles
Secondary Tiles

Rozwój mobilnych okienek to dobry sygnał zarówno dla deweloperów jak i użytkowników. Reorganizacja ekranu głównego czy zmiany w interfejsie Modern w wersji 8.5, mogą być kolejnym kamieniami milowymi w historii Windows Phone. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę Windows Phone 8.1.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)