Windows Phone 8 otrzymuje certyfikaty zabezpieczeń od rządu USA

Windows Phone 8 otrzymuje certyfikaty zabezpieczeń od rządu USA

Windows Phone 8 otrzymuje certyfikaty zabezpieczeń od rządu USA
18.09.2013 14:21

Windows Phone staje się coraz popularniejszą i bardziej widoczną platformą nie tylko w segmencie klientów indywidualnych. Stąd też Microsoft, szczególnie w najświeższej odsłonie systemu, celuje w duże korporacje, a także instytucje rządowe. Jednym z takich kamieni milowych w pozyskaniu nowych klientów jest zdobycie przez Windows Phone rządowej akredytacji FIPS 140-2.

FIPS 140-2 jest zbiorem certyfikatów w dziedzinie zabezpieczeń wrażliwych danych. Są one wydawane przez rząd USA i stanowią podstawę do wkroczenia systemów i urządzeń w struktury państwowe. Windows Phone 8 zdobył wszystkie dziewięć certyfikatów. Jest to ważny krok dla Microsoftu, jego nowy system mobilny będzie mógł być wykorzystywany przez aparaty rządu USA i Kanady. Oczywiście jest to także znak dla innych krajów i ich administracji, mówiący o wysokim standardzie zabezpieczeń w Windows Phone. Przekonały się o tym już coraz liczniejsze korporacje, które wyposażają swoje floty w urządzenia z systemem mobilnym Microsoftu. W ostatnich dniach na Windows Phone przeszła m.in. część oddziału Shell w Brazylii.

Obraz

Warto pamiętać, że w Windows Phone 8 wprowadzono szereg funkcji, aby zbliżyć się swoją ofertą smartfonową do ludzi z kręgów biznesowych. Do tego celu powstało m.in. konto firmowe z pełnym wsparciem od Microsoftu, gigant z Redmont planuje także dodanie nowych elementów w tzw. Enterprise Feature Pack. Również integracja w ekosystem Windows (serwery, usługi, systemy) sprawia, że urządzenia z Windows Phone są całkiem ciekawą alternatywą dla iOS i odchodzącego w niepamięć BlackBerry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)