Windows (Phone) 9 dla każdego smartfona z Windows Phone 8? Polska Cortana już w październiku? Co jest prawdą, a co fałszem?

Windows (Phone) 9 dla każdego smartfona z Windows Phone 8? Polska Cortana już w październiku? Co jest prawdą, a co fałszem?15.09.2014 20:41
Windows (Phone) 9 dla każdego smartfona z Windows Phone 8? Polska Cortana już w październiku? Co jest prawdą, a co fałszem?

O tym, że duża część informacji w świecie IT opiera się na plotkach i przeciekach wie zapewne każdy, kto śledzi ową dziedzinę życia. Najważniejsze jest jednak, aby do tego typu informacji podchodzić z dystansem i dozą niepewności. Wspominamy o tym, gdyż w ostatnim czasie użytkownicy Windows Phone dostali niezmiernie dużą ilość ploteczek i nowości, które wywołały niemałą burzę w środowisku mobilnych okienek.

Koniec minionego weekendu minął pod znakiem niezmiernie ciekawych, ale i mocno kontrowersyjnych informacji. Otóż na Twitterze Pana Sylwestra Sałka pojawił się wpis, jakoby najnowsza aktualizacja Windows Phone 8.1 Update 2 (GDR2) miałaby być dostępna już 8 października, a wraz z nią polska Cortana. Wieść szybko podchwyciło kilka branżowych stron, które opublikowały te informacje, jako pewne i sprawdzone. W czasie, gdy wiele osób analizowało przeciek, pojawiła się kolejna ploteczka. Otóż, jak donosił jeden z polskich portali IT, wszystkie Lumie z Windows Phone 8 (nawet najtańsza Lumia 520) mają otrzymać aktualizację Windows (Phone) 9. Dodatkowo dostaliśmy dziś listę nowości, jakie ma mieć Windows Phone 8.1 Update 2. Również w obu tych przypadkach źródłem informacji jest Sylwester Sałek.

350125723367008193

Należy podkreślić, że większość przecieków z omawianego konta Twitterowego pochodzi z ogólnodostępnych informacji. O polskiej Cortanie w Update 2 (GDR2) i zmianach w samej aktualizacji pisaliśmy już na początku września. Ploteczki o innych nowościach w tej odsłonie systemu (chociażby zmiana domyślnej aplikacji wiadomości) były publikowane już od kilku tygodni, czy nawet miesięcy. Stąd też tego typu informacje nie są niczym nadzwyczajnym, a ilość wcześniejszych doniesień może świadczyć o wiarygodności tych, już nie tak świeżych, przecieków. W tej kwestii nie dowiedzieliśmy się niczego nowego. Tutaj wyróżnia się jedynie wpis odnośnie udostępnienia Windows (Phone) 9 wszystkim posiadaczom Lumii z systemem w wersji 8. Nasz portal postanowił sprawdzić omawiane źródło, szczególnie, gdy mowa jest o tak ważnej informacji.

Sylwester Sałek jeszcze do niedawna informował na Facebooku, że pracuje dla Microsoftu. Jednakże od momentu ujawnienia przecieków, usunął tę informację. Zapytany przez nas Marek Zalewski, starszy specjalista PR w Microsoft Polska, dementuje jakoby taka osoba pracowała w Microsoft w Polsce. Czy zatem źródło informacji mija się z prawdą? Nie możemy tego wykluczać, aczkolwiek osoba ta może być także współpracownikiem lub jest zatrudniona u pośredniego lub bezpośredniego partnera firmy z Redmond. Podkreślamy, że naszym celem nie jest dyskredytowanie nikogo, a sprawdzenie źródeł tych niezmiernie ciekawych informacji.

Zalecamy zatem podchodzenie do części doniesień z rozsądkiem i pewną nieufnością. Z drugiej strony, mimo dość niepewnych informacji, co do wydania Windows (Phone) 9 wszystkim nowym Lumiom liczymy na to, iż Microsoft spełni owe życzenie wielu użytkowników mobilnych Windowsów. Czekamy zatem w tej kwestii na oficjalne doniesienia lub bardziej wiarygodne źródła przecieków.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)