Windows Phone Marketplace tańszy od innych e-sklepów

Windows Phone Marketplace tańszy od innych e‑sklepów

25.11.2010 17:33

Ze statystyk opublikowanych przez firmę Distimo można wnioskować, że Windows Phone Marketplace jest obecnie jednym z bardziej tanich e-sklepów z aplikacjami dla smartfonów.

Distimo opublikował statystyki dotyczące najpopularniejszych e-sklepów za miesiąc listopad. Dotyczą one programów i gier dostępnych w Stanach Zjednoczonych. W kategorii średnich cen za aplikacje Windows Phone Marketplace wypada najlepiej. Średnia opłat za wszystkie dostępne programy i gry w tym sklepie to poniżej 2 dolarów, zaś spośród 100 najpopularniejszych aplikacji - poniżej 3 dolarów. Najdroższy w tej kategorii jest e-sklep dla Windows Mobile Microsoftu. Windows Phone Marketplace wypadł także dobrze w kategorii dystrybucji cen. Ze wszystkich e-sklepów ma najwięcej aplikacji w cenie poniżej 2 dolarów (57%).

Najpopularniejszą kategorią w e-sklepie Microsoftu są gry komputerowe i rozrywka. Obecnie w Windows Phone Marketplace znajdują się 2,674 aplikacje. Został on uruchomiony 21 października, jest więc najmłodszy spośród wszystkich e-sklepów branych pod uwagę w badaniach. Podział cen w Windows Phone Marketplace może ulec zmianie w najbliższych miesiącach, kiedy będzie przybywać kolejnych aplikacji. Można spodziewać się, że statystyki będą wówczas bardziej zbliżone do konkurencji - App Store czy Android Marketu. Z pełnym raportem można zapoznać się na stronach Distimo. Aby pobrać plik, należy podać swoje dane osobowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)