Windows Phone osiąga ponad 10% rynku w Europie Zachodniej

Windows Phone osiąga ponad 10% rynku w Europie Zachodniej

03.12.2013 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsze dane statystyczne od Kantar Worldpanel pokazują ciekawy trend w europejskim rynku urządzeń mobilnych. Z najnowszych danych, obejmujących zasięgiem najważniejsze kraje Starego Kontynentu: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania, wynika iż w tym gronie Windows Phone zdobył już 10% rynku.

Obraz

Dane wskazują jednoznacznie, że Europa powoli przekonuje się do Windows Phone. Należy pamiętać, że statystyki nie biorą pod uwagę Polski, gdzie procent użytkowników mobilnych okienek zbliża się do 20 procent. Do powyższych wyników przyczyniła się dobra sprzedaż tanich urządzeń z Windows Phone, jak Lumia 520. Ten model stanowi już 27% wszystkich urządzeń z systemem mobilnym od Microsoftu.

Te same badania wskazują także na powolny wzrost popularności urządzeń z Windows Phone w USA (z 2,5% do 4,8%). Odwrotną tendencję dało się zaobserwować z kolei w Chinach, gdzie traci on udziały i ma obecnie 3,5% (rok wcześniej: 3,9%). Nie ma się więc czemu dziwić, iż nowa Lumia 525 skierowana będzie głównie na ten rynek. Odświeżony model taniej Nokii ma przekonać Chińczyków do zainteresowania się systemem Windows Phone.

Dane z Europy pokazują, prócz zwiększenia się udziału Windows Phone o 5 punktów procentowych, sukcesywny wzrost popularności Androida. System od Google pnie się do góry i może się pochwalić pozyskaniem kolejnych 7% użytkowników. W tym samym czasie iOS stracił 5 punktów procentowych i ma obecnie ok 16% udziału w urządzeniach mobilnych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)