Windows Phone osiągnął 190 tysięcy aplikacji w markecie, w tym wiele oczekiwanych pozycji

Windows Phone osiągnął 190 tysięcy aplikacji w markecie, w tym wiele oczekiwanych pozycji

Windows Phone osiągnął 190 tysięcy aplikacji w markecie, w tym wiele oczekiwanych pozycji
21.11.2013 16:03

Market Windows Phone rozrasta się coraz bardziej i coraz szybciej. Jak dowiedzieliśmy się, sklep z oprogramowaniem na urządzenia mobilne od Microsoftu osiągnął 190 tysięcy aplikacji. Wśród nowości jakie zostały dodane do marketu wymienić warto Instagram czy chociażby Waze.

Statystyki Microsoftu mówią o ponad 190 000 aplikacji dostępnych dla Windows Phone. Dziennie powstaje około 500 nowych aplikacji, a każdy dzień to także ponad 10 milionów transakcji związanych z zakupem oprogramowania. Dochody ze sprzedaży programów przez Sklep Windows Phone zwiększyły się, w porównaniu z rokiem ubiegłym, o 181%. W tym samym czasie liczba pobranych aplikacji na urządzenia z Windows Phone zwiększyła się trzykrotnie.

Obraz

Wraz z osiągnięciem 190 tysięcy aplikacji w markecie, Windows Phone wzbogacił się o kilka wyczekiwanych tytułów. Pierwszym z nich jest Instagram (w wersji beta), który zadowoli osoby dzielące się na bieżąco swoimi zdjęciami w sieci. Kolejna świeża pozycja to Waze, aplikacja do analizy ruchu na drodze i nawigacji, bazująca na danych podchodzących od użytkowników. Nie mogło zabraknąć także iFruit od Rockstar Games, czyli zaawansowanej aplikacji do zarządzania postacią i ekwipunkiem w Grand Theft Auto V. Z ostatnich nowości wymienić należy Xbox One SmartGlass — pomocne oprogramowanie, dzięki któremu będzie można sterować konsolą czy przeglądać multimedia (oczywiście jeszcze nie w Polsce). Amatorów krótkich filmików ucieszy zapewne wiadomość, że Vine ma również swojego klienta w markecie.

Liczba oferowanych aplikacji w Sklepie Windows Phone ciągle się powiększa, w tym również o te najbardziej popularne oprogramowanie, znane z pozostałych systemów mobilnych. Obecnie jest to najszybciej rozwijający się ekosystem wśród urządzeń przenośnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)