Windows Phone Tango dla tańszych smartfonów?

Windows Phone Tango dla tańszych smartfonów?

10.08.2011 12:25, aktualizacja: 10.08.2011 12:47

Pojawiły się informacje, że kolejna aktualizacja Windows Phone - Tango - przeznaczona będzie dla tańszych smartfonów. Microsoft chce w ten sposób walczyć z konkurencją.

Jak dotąd niewiele wiemy o aktualizacji Tango dla systemu Microsoftu. Wiadomo przede wszystkim, że ukaże się ono po Mango, a przed Apollo. Tango będzie zapewne mniejszą aktualizacją systemu. Firma z Redmond obecnie przygotowuje się do wrześniowego wydania Mango, które ma wprowadzić szereg nowych funkcji i poprawek. Obecny jego status to wersja RTM. Najciekawsze zmiany w Mango to wielozadaniowość, wątkowanie wiadomości, mobilny Internet Explorer 9 z obsługą HTML5 oraz integracja z Office 365 i Skydrive. W Internecie co jakiś czas pojawiają się jednak szczątkowe informacje na temat Tango - na przykład zrzuty ekranu. Microsoft na razie nie wypowiada się na temat przyszłej aktualizacji - w każdym razie, nie oficjalnie.

Blogerka Mary-Jo Foley powołując się na anonimowe źródła twierdzi, że rolą Tango będzie dostosowanie Windows Phone do wymagań smartfonów Nokii. Ponadto z aktualizacją mają być obniżone ceny za telefony. Nokia i Microsoft chcą w ten sposób konkurować z dostępnymi na rynku smartfonami z Androidem. Celem może być też potężny rynek azjatycki. Microsoft chce dostarczać jedną dużą aktualizację rocznie, a zatem Tango należałoby spodziewać się w 2012 - chyba, że wcześniej będzie koniec świata ;) Jeżeli jednak Tango będzie mniejszą aktualizacją systemu, w przyszłym roku może zostać wydany jeszcze Windows Phone Apollo. Być może więcej na ten temat dowiemy się przy okazji wprowadzenia Mango.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)