Windows XP 2019 Edition. Wizualizacja leciwego OS w nowoczesnej formie

Windows XP 2019 Edition. Wizualizacja leciwego OS w nowoczesnej formie

Wizualizacja Windows XP 2019 Edition (foto: YouTube @ Avdan)
Wizualizacja Windows XP 2019 Edition (foto: YouTube @ Avdan)
31.08.2019 12:53

Dwa najpopularniejsze systemy operacyjne to Windows 7 i Windows 10, ale mimo tak wielu lat, wciąż można znaleźć gdzieniegdzie Windowsa XP. Jeden z użytkowników zaprezentował swoją wizję na ten system, gdyby dostosować go do 2019 roku.

Nie można mówić o gotowej modyfikacji dla Windowsa XP czy Windowsa 10, to po prostu krótka wizualizacja jako filmik, ale starannie wykonana. Chociaż niewykluczone, że kiedyś inny twórca przygotuje nam modyfikację, która może zaczerpnąć coś z prezentacji pokazywanej na kanale YouTube Avdan (jego pełna nazwa to Avdan's Alternate Tech Universe).

Niby Windows XP, ale tak jakby Windows 10

W prezentacji widzimy z jednej strony charakter Windowsa XP, a z drugiej nowości znane z Windows 10, ale nie tylko. Na początek wita nas ekran wczytywania systemu, gdzie poza dopiskiem 2019 Edition, zmian doczekało się nawet logo systemu i jest zdecydowanie nowocześniejsze. Później mamy klasyczną tapetę idylli, z tym że już przerobione ikonki na pasku czy w menu start.

Windows XP 2019 Edition (Concept by Avdan)

Programy też się przewijają, chociażby zupełnie zmieniona wizja Painta, czy gra 3D Pinball, ale ta zdaje się wyglądać poza ikonką jak oryginał (albo przynajmniej na tyle podobnie, że trudno zauważyć ewentualne różnice). Miłe wrażenie robi dynamiczny pulpit i zmiana tapety na nocą wersję z niebem usianym gwiazdami oraz ciemny motyw systemu.

A co z zupełnie nowymi funkcjami i nawiązaniami do Windows 10? Z nowoczesnych czasów widać taki mechanizm jak widok wielu pulpitów czy ikonkę asystenta Cortany. Wideo jest dość krótkie (już od około minuty i piętnastu sekund widać plansze z promocją kanału, a nie sam materiał Windows XP 2019 Edition) i niestety nie pokazuje jeszcze więcej ilości szczegółów, ale dla zainteresowanych jest coś więcej.

Nie tylko Windows XP

Na kanale Avdan możemy zobaczyć sporą ilość innych koncepcji na systemy czy poszczególne aplikacje. Ciekawie prezentuje się chociażby zeszłoroczna retro edycja bieżącego systemu firmy Microsoft, czyli Windows 10 – 90s Edition. To połączenie charakterystycznych dla Windows 9x elementów i mechanizmów znanych z naszych czasów.

Windows 10 — 90s Edition (Concept by Avdan)

W tym przypadku to nawet nie tylko prezentacja koncepcji, a materiał wideo zrobiony trochę w stylu reklamy z ujęciami użytkowników korzystających z komputerów. Całość filmu zawiera też fragmenty obróbki wideo, które zahaczają o styl lat ’90.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (164)