Windows XP na miarę 2018 roku: pomysł na idealny system operacyjny?

Windows XP na miarę 2018 roku: pomysł na idealny system operacyjny?
Oskar Ziomek

14.05.2018 14:17, aktual.: 15.05.2018 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Windows XP przez długi czas był chętnie stosowanym przez użytkowników systemem operacyjnym Microsoftu. Ten stan rzeczy nie zmienił się szybko. Przyczynił się do tego dopiero Windows 7, bo Vista będąca bezpośrednią następczynią XP nie wszystkim przypadła do gustu. Wiele aspektów było w niej niedopracowanych, nie każdy polubił również utrzymany w ciemnej kolorystyce interfejs, będący sporą zmianą szczególnie w porównaniu do tego nasyconego kolorami z XP.

Obraz

Teraz, po ponad 16 latach od premiery i kilka lat po zakończeniu oficjalnego wsparcia przez Microsoft, Windows XP wciąż jest przez użytkowników miło wspominany. Przez niektórych na tyle miło, iż woleliby oni korzystać dziś z nowoczesnego systemu, podobnego jednak bardziej do XP niż Windowsa 10.

Obraz

W sieci pojawiło się nagranie prezentujące koncept Windowsa XP jaki mógłby zostać wydany dzisiaj. Film łączy elementy typowe dla klasycznej wersji ze wzornictwem Fluent, które stosowane jest dziś przez Microsoft w Windowsie 10. Jednocześnie zobaczymy tu więc charakterystyczne niebieskie odcienie w menu, ale także kafelki czy też znaną wszystkim tapetę – Idyllę – w tle nowocześnie wyglądających okien z zaokrąglonymi nieco rogami.

Windows XP 2018 Edition (Concept by Avdan)

Zaprezentowany system faktycznie stanowić może ciekawe połączenie obydwu koncepcji. Odbiega od znanych z Windowsa 10 szarości i efektów przezroczystości, ale czerpie korzyści z uproszczonego interfejsu przeglądarki dokumentów czy menu Start. Zdaniem wielu właśnie to jest Windows, jaki dziś mógłby być rozwijany przez Microsoft i który z pewnością spotkałby się z dużym zainteresowaniem i sympatią użytkowników.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (265)