Windows zsynchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami

Windows zsynchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami

Windows zsynchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami
29.03.2016 12:50

Pojawiły się kolejne przecieki dotyczące funkcji, jakie przyniesie duża aktualizacja dla Windowsa 10, Redstone. Do premiery pierwszej fali aktualizacji pozostały najpewniej jeszcze około trzy miesiące, a wiadomo już coraz więcej o możliwościach, jakie Redstone będzie oferował w kwestii synchronizacji pomiędzy urządzeniami, a nawet aplikacjami.

W ostatnim czasie nowym Eksploratorze Windows. To jednak nie wszystko – mobilny Windows 10 ma także synchronizować stan aplikacji, w podobny sposób jak ma to miejsce już dziś w przypadku systemów operacyjnych Apple.Jak donosi serwis WinBeta.org, w przyszłości (już w czerwcu, lub w ramach drugiego etapu aktualizacji, czyli na początku roku 2017) użytkownicy Windowsa będą mogli kontynuować pracę z daną aplikacją także po przeniesieniu się na inne urządzenie i to w miejscu, w którym ją zakończyli. W praktyce mowa o możliwości szybkiego zapisywania stanu na przykład uniwersalnej aplikacji Map, a następnie możliwości automatycznego przywrócenia danego widoku na przykład na smartfonie czy tablecie z Windowsem 10.

Obraz

Oczywiście możliwe jest także kontynuowanie korzystania z aplikacji na komputerze w miejscu, gdzie porzuciło się ją na mobilnym Windowsie. Opisywana funkcja stanowi dość odpowiedź na dostępną już od jakiegoś czasu funkcję funkcję Handoff z OS X i iOS-a. Synchronizacja stanu aplikacji jest kolejną funkcją, która ma rozbudowywać możliwości Windowsa nawiązujące do Continuum i dążące do uniwersalizacji zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych instalacji systemu.Czy po wielu miesiącach od premiery samego Windowsa 10 doczekamy się zapowiadanego jeszcze przed nią, „jednego” Windowsa 10 na urządzeniach różnej klasy?

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)