Windows zsynchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami

Strona głównaWindows zsynchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami
29.03.2016 12:50
Windows zsynchronizuje stan aplikacji pomiędzy urządzeniami

Pojawiły się kolejne przecieki dotyczące funkcji, jakie przyniesie duża aktualizacja dla Windowsa 10, Redstone. Do premiery pierwszej fali aktualizacji pozostały najpewniej jeszcze około trzy miesiące, a wiadomo już coraz więcej o możliwościach, jakie Redstone będzie oferował w kwestii synchronizacji pomiędzy urządzeniami, a nawet aplikacjami.

W ostatnim czasie nowym Eksploratorze Windows. To jednak nie wszystko – mobilny Windows 10 ma także synchronizować stan aplikacji, w podobny sposób jak ma to miejsce już dziś w przypadku systemów operacyjnych Apple.Jak donosi serwis WinBeta.org, w przyszłości (już w czerwcu, lub w ramach drugiego etapu aktualizacji, czyli na początku roku 2017) użytkownicy Windowsa będą mogli kontynuować pracę z daną aplikacją także po przeniesieniu się na inne urządzenie i to w miejscu, w którym ją zakończyli. W praktyce mowa o możliwości szybkiego zapisywania stanu na przykład uniwersalnej aplikacji Map, a następnie możliwości automatycznego przywrócenia danego widoku na przykład na smartfonie czy tablecie z Windowsem 10.

350174903259129793

Oczywiście możliwe jest także kontynuowanie korzystania z aplikacji na komputerze w miejscu, gdzie porzuciło się ją na mobilnym Windowsie. Opisywana funkcja stanowi dość odpowiedź na dostępną już od jakiegoś czasu funkcję funkcję Handoff z OS X i iOS-a. Synchronizacja stanu aplikacji jest kolejną funkcją, która ma rozbudowywać możliwości Windowsa nawiązujące do Continuum i dążące do uniwersalizacji zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych instalacji systemu.Czy po wielu miesiącach od premiery samego Windowsa 10 doczekamy się zapowiadanego jeszcze przed nią, „jednego” Windowsa 10 na urządzeniach różnej klasy?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)