Windy - aplikacja pogodowa dla wymagających

Windy - aplikacja pogodowa dla wymagających

Prognoza pogodny na ekranie smartfonu
Prognoza pogodny na ekranie smartfonu
Źródło zdjęć: © Pixabay
16.05.2023 13:48

Maj to idealny czas, by spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w aplikację pogodową, która pozwoli z wyprzedzeniem śledzić warunki atmosferyczne w danej lokalizacji. Jednym z takich rozwiązań jest niewielkie, ale rozbudowane narzędzie o nazwie Windy.

Windy to aplikacja mobilna, która stworzona została z myślą o użytkownikach oczekujących dokładnych i szczegółowych informacji o warunkach atmosferycznych w danej lokalizacji. Dzięki bogatej liście opcji, z powodzeniem pomoże ona na przykład podczas planowania wycieczki w góry czy w trakcie śledzenia gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Windy
Windy
Windy
Windy

Po uruchomieniu, Windy wyświetla interaktywną mapę całego świata z odświeżanymi niemal w czasie rzeczywistym danymi o podstawowych atrybutach metrologicznych. Wśród nich znajdziemy informacje o aktualnej temperaturze, wietrze, opadach, chmurach, a także jakości powietrza. Aplikacja daje możliwość wyświetlania szacowanej prognozy nawet na kilka dni do przodu.

Na uwagę zasługuje także opcja warstwy zdjęć satelitarnych, z pomocą której możliwe jest śledzenie realnego zachmurzenia w wybranych regionach świata. Dla fanów gwałtownych wyładowań atmosferycznych przygotowano funkcję radaru pogodowego. Wyświetla ona dane o burzach z odniesieniem do znajdujących się w ich pobliżu kamerach internetowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić smartfon Huawei P60 Pro?

Aplikacja Windy nie należy do skomplikowanych, nawet pomimo olbrzymich jak na narzędzie tego typu możliwości. Dopracowany i intuicyjny interfejs graficzny, który dostępny jest także w polskiej wersji językowej nie powinien przysporzyć problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Co istotne, Windy z powodzeniem zainstalujemy na starszych urządzeniach z Androidem - nawet w wersji 7.0.

Programów do prognozowania pogody na urządzenia mobilne jest oczywiście dużo więcej. Jeśli znacie inne, godne polecenia aplikacje tego typu dajcie znać w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji.

Daniel Karcz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)