Windy - aplikacja pogodowa dla wymagających

Windy - aplikacja pogodowa dla wymagających

Prognoza pogodny na ekranie smartfonu
Prognoza pogodny na ekranie smartfonu
Źródło zdjęć: © Pixabay
16.05.2023 13:48

Maj to idealny czas, by spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w aplikację pogodową, która pozwoli z wyprzedzeniem śledzić warunki atmosferyczne w danej lokalizacji. Jednym z takich rozwiązań jest niewielkie, ale rozbudowane narzędzie o nazwie Windy.

Windy to aplikacja mobilna, która stworzona została z myślą o użytkownikach oczekujących dokładnych i szczegółowych informacji o warunkach atmosferycznych w danej lokalizacji. Dzięki bogatej liście opcji, z powodzeniem pomoże ona na przykład podczas planowania wycieczki w góry czy w trakcie śledzenia gwałtownych zjawisk atmosferycznych.

Windy
Windy
Windy
Windy

Po uruchomieniu, Windy wyświetla interaktywną mapę całego świata z odświeżanymi niemal w czasie rzeczywistym danymi o podstawowych atrybutach metrologicznych. Wśród nich znajdziemy informacje o aktualnej temperaturze, wietrze, opadach, chmurach, a także jakości powietrza. Aplikacja daje możliwość wyświetlania szacowanej prognozy nawet na kilka dni do przodu.

Na uwagę zasługuje także opcja warstwy zdjęć satelitarnych, z pomocą której możliwe jest śledzenie realnego zachmurzenia w wybranych regionach świata. Dla fanów gwałtownych wyładowań atmosferycznych przygotowano funkcję radaru pogodowego. Wyświetla ona dane o burzach z odniesieniem do znajdujących się w ich pobliżu kamerach internetowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aplikacja Windy nie należy do skomplikowanych, nawet pomimo olbrzymich jak na narzędzie tego typu możliwości. Dopracowany i intuicyjny interfejs graficzny, który dostępny jest także w polskiej wersji językowej nie powinien przysporzyć problemów nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Co istotne, Windy z powodzeniem zainstalujemy na starszych urządzeniach z Androidem - nawet w wersji 7.0.

Programów do prognozowania pogody na urządzenia mobilne jest oczywiście dużo więcej. Jeśli znacie inne, godne polecenia aplikacje tego typu dajcie znać w komentarzach. Zapraszamy do dyskusji.

Daniel Karcz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)