Wine 1.2 RC7 i zapowiedź wersji stabilnej

Wine 1.2 RC7 i zapowiedź wersji stabilnej

13.07.2010 13:28

Ukazała się siódma wersja Release Candidate programu Wine 1.2. Jest to zapewne ostatni RC przed ukazaniem się wersji stabilnej aplikacji.

W najnowszym Wine poprawiono wykryte wcześniej błędy, pojawiły się również zmiany w wersjach językowych programu. Większość poprawek związanych jest z grami komputerowymi, do których uruchamiania w Linuksie często używany jest Wine. Wyeliminowano błędy z obsługi takich gier jak Fallout 3, EverQuest 2 czy Wiedźmin. Usunięto także problem z wyświetlaniem ekranu powitalnego w Capella 2002, uruchamianiem gry Gothic 2 czy Voyage Century Online. Jeśli w RC7 nie zostaną wykryte poważniejsze błędy, wkrótce ukaże się stabilna wersja programu. Według wcześniejszych zapowiedzi finalne wydanie Wine 1.2 miało ukazać się w czerwcu. Na premierę jednak przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Producent chce między innymi odświeżyć interfejs programu, tak aby był on dopasowany do najnowszych wersji Gnome czy KDE.

Wine to popularne narzędzie pozwalające na uruchomienie najpopularniejszych aplikacji dla systemu Windows w środowiskach UNIX-owych (Linux, Solaris, FreeBSD). Aplikacja jest implementacją interfejsu WinAPI, który poprzez udostępnienie alternatywnych bibliotek DLL umożliwia uruchomienie poza Windowsem popularnych programów i gier takich producentów jak np. Adobe (Photoshop, Premiere, Lightroom), Microsoft (Office, Internet Explorer), Electronic Arts (The Sims, Command & Conquer) itp.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)