Wine 4.8 poprawia obsługę joysticków, kilku programów i gier

Wine 4.8 poprawia obsługę joysticków, kilku programów i gier

Wine 4.8 poprawia obsługę joysticków, kilku programów i gier
11.05.2019 16:42, aktualizacja: 11.05.2019 18:18

Jeśli macie ochotę zagrać na Linuxie w "Star Citizen" albo uruchomić Office'a 2007, wydany właśnie Wine 4.8 jest brakującym ogniwem.

Wine to warstwa ładująca programy, pozwalająca uruchamiać aplikacje z róznych wersji Windowsa na systemach Linux, MacOS, BSD i innych, zgodnych ze standardem POSIX. Wine 4.8 nie wprowadza rewolucyjnych poprawek, ale naprawia wiele błędów, które uniemożliwiały pracę z popularnymi programami i granie w niektóre gry.

Na liście poprawek znajduje się 38 punktów, związanych z konkretnymi programami i grami, jak środowisko .NET Framework 2.x, trueSpace do modelowania 3D, Python 3, "Grand Prix Legends", "Test Drive Unlimited" i "Star Citizen" - świetnie zapowiadający się symulator bitew i handlu w kosmosie, który prawdopodobnie nigdy nie zostanie ukończony.

Pełna lista nowości w Wine 4.8 znajduje się na WineHQ. Znajdziemy tam między innymi aktualizacje obsługi kodowania znaków Unicode 12, poprawioną obsługę joysticków i szersze wykorzystanie możliwości budowania programów w formacie PE (Portable Executable). Wine 4.8 dodaje też prawidłową obsługę plików z poprawkami w formacie MSI.

Wine 4.8 jest wersją testową, obecną w kanale "devel". Skompilowana wersja 4.8 jest już dostępna dla różnych dystrybucji Linuxa (Ubuntu, Mageia, Fedora i Debian). W naszej bazie prorgamów znajdziecie Wine 4.8 dla Androida oraz stabilne Wine 4.0 i testowe 4.7 dla systemu macOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (187)