Mija tydzień od wielokrotnie zapowiadanej daty premiery wiosennej aktualizacji dla twórców Windowsa 10, choć ta nigdy nie została przez Microsoft oficjalnie potwierdzona. Premierę opóźniono z powodu błędów, a teraz Microsoft tłumaczy się na swoim blogu z przyczyn i udostępnia użytkownikom testowym kolejną kompilację systemu, Windowsa 10 Build 17134.

bETOhszV

W nowej wersji nie znalazły się żadne nowe funkcje. Microsoft postanowił „poświęcić” kolejną kompilację tylko na dostarczenie wszystkim insiderom stosownych poprawek, zamiast udostępniać je w formie innych paczek. Mowa o łatce KB4100375 oraz dodatkowych ulepszeniach, które razem przełożyć się mają na zwiększenie stabilności pracy komputerów z Windowsem.

Problemem w poprzedniej kompilacji (wówczas uznawanej za ostateczną, która trafi również do wszystkich użytkowników jako Spring Creators Update) okazały się częste przypadki krytycznych błędów w systemie, skutkujące niebieskim ekranem śmierci. Microsoft tłumaczy, iż zjawisko zauważono, kiedy kompilacja 17133 trafiła już do obydwu pierścieni aktualizacji.

Jak widać, największy producent oprogramowania na świecie jakim jest Microsoft, nie jest w stanie przygotować na czas nowej wersji swojego najważniejszego produktu konsumenckiego, bo ten do ostatniej chwili zawiera krytyczne błędy. Te z kolei rozwiązywane są na bieżąco i po raz kolejny może okazać się, że nawet gdy nowy Windows 10 zostanie już udostępniony w wersji stabilnej, nadal po aktualizacji możliwe będą usterki.

bETOhszX

W słowach Microsoftu ostatecznie jednak wszystko sprowadzone jest do docenienia insiderów w procesie dostarczania oprogramowania – bez nich takiej wpadki nie udałoby się wykryć i ucierpieliby zwykli użytkownicy Windowsa 10. Niestety prócz informacji o nowej kompilacji na gałęzi RS4 wciąż nie pojawia się nawet przybliżona data, kiedy wiosenna aktualizacja dla twórców trafi w stabilnym wydaniu do Windowsa 10.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (88)
bETOhsAT