Wiosenna aktualizacja Windows 10 opóźniona, wciąż zawiera krytyczne błędy

Wiosenna aktualizacja Windows 10 opóźniona, wciąż zawiera krytyczne błędy

Wiosenna aktualizacja Windows 10 opóźniona, wciąż zawiera krytyczne błędy
Oskar Ziomek
17.04.2018 11:01

Mija tydzień od wielokrotnie zapowiadanej daty premiery wiosennej aktualizacji dla twórców Windowsa 10, choć ta nigdy nie została przez Microsoft oficjalnie potwierdzona. Premierę opóźniono z powodu błędów, a teraz Microsoft tłumaczy się na swoim blogu z przyczyn i udostępnia użytkownikom testowym kolejną kompilację systemu, Windowsa 10 Build 17134.

W nowej wersji nie znalazły się żadne nowe funkcje. Microsoft postanowił „poświęcić” kolejną kompilację tylko na dostarczenie wszystkim insiderom stosownych poprawek, zamiast udostępniać je w formie innych paczek. Mowa o łatce KB4100375 oraz dodatkowych ulepszeniach, które razem przełożyć się mają na zwiększenie stabilności pracy komputerów z Windowsem.

Problemem w poprzedniej kompilacji (wówczas uznawanej za ostateczną, która trafi również do wszystkich użytkowników jako Spring Creators Update) okazały się częste przypadki krytycznych błędów w systemie, skutkujące niebieskim ekranem śmierci. Microsoft tłumaczy, iż zjawisko zauważono, kiedy kompilacja 17133 trafiła już do obydwu pierścieni aktualizacji.

Jak widać, największy producent oprogramowania na świecie jakim jest Microsoft, nie jest w stanie przygotować na czas nowej wersji swojego najważniejszego produktu konsumenckiego, bo ten do ostatniej chwili zawiera krytyczne błędy. Te z kolei rozwiązywane są na bieżąco i po raz kolejny może okazać się, że nawet gdy nowy Windows 10 zostanie już udostępniony w wersji stabilnej, nadal po aktualizacji możliwe będą usterki.

W słowach Microsoftu ostatecznie jednak wszystko sprowadzone jest do docenienia insiderów w procesie dostarczania oprogramowania – bez nich takiej wpadki nie udałoby się wykryć i ucierpieliby zwykli użytkownicy Windowsa 10. Niestety prócz informacji o nowej kompilacji na gałęzi RS4 wciąż nie pojawia się nawet przybliżona data, kiedy wiosenna aktualizacja dla twórców trafi w stabilnym wydaniu do Windowsa 10.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)