Wire, elegancki komunikator od twórców Skype'a, dostępny także na Windowsa

Wire, elegancki komunikator od twórców Skype'a, dostępny także na Windowsa

Wire, elegancki komunikator od twórców Skype'a, dostępny także na Windowsa
02.11.2015 15:56

Komunikator Wire, który Androida, OS X-a i iOS-a, już wówczas był firmowany hasłem * It’s everywhere*. Musiał minąć niemal rok, aby stało się ono prawdziwe – udostępniono właśnie wersję programu przeznaczoną na Windowsa.

350154216515528641

Komunikator zyskał rozgłos głównie dzięki temu, że w pracach nad jego rozwojem brały udział między innymi osoby będące niegdyś odpowiedzialne za tworzenie Skype'a. Gdy ten został przejęty przez Microsoft, powstał Wire – komunikator, którego charakterystyczną cechą był bardzo ładny i dopracowany interfejs.

Jest taki także w wersji na Windowsa. Do zarejestrowania się w komunikatorze konieczna jest mailowa weryfikacja tożsamości. Na minimalistycznym głównym ekranie programu po lewej stronie znajduje się lista znajomych (użytkowników można odnaleźć dzięki synchronizacji listy kontaktów z Gmaila), po prawej zaś dostępny jest widok konwersacji.

Całość prezentuje się bardzo estetycznie, niemniej minimalizm jest skrajny także w przypadku konfiguracji, która w przypadku Wire'a w zasadzie nie istnieje. Dostępne są za to rozmowy głosowe czy możliwość wysyłania obrazków. Komunikator radzi sobie także dobrze z linkami z YouTube, Spotify czy Vimeo – ich zawartość można odtworzyć z poziomu konwersacji.

350154216515790785

Istotną zaletą może być także szyfrowanie, które jest oferowane także w przypadku rozmów głosowych. Możliwe jest tworzenie rozmów grupowych, w których udział może brać maksymalnie 128 użytkowników. Nawet biorąc pod uwagę te cechy, największą zaletą Wire jest wygląd. Estetyczny minimalizm i elegancja mogą być cenione na przykład podczas prezentacji czy konferencji. Program można pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)