„Witaj, Polsko” — e-sklep Apple Store rusza w naszym kraju

„Witaj, Polsko” — e‑sklep Apple Store rusza w naszym kraju

19.09.2011 11:30, aktualizacja: 19.09.2011 12:06

Dziś ma miejsce duży przełom w obecności firmy Apple na polskim rynku. Pod hasłem „Witaj, Polsko” ruszyła właśnie krajowa wersja internetowego sklepu Apple Store.

Dotychczas Polacy mogli kupować produkty firmy Apple jedynie za pośrednictwem krajowych przedstawicieli (albo na aukcjach internetowych). Po wielu latach praktycznej nieobecności na polskim rynku, firma z Cupertino postanowiła zmienić strategię. Ruszył już oficjalny e-sklep Apple Store, za pośrednictwem którego możemy kupować przez Internet komputery Mac, iPhone’y czy iPady. Apple oferuje również akcesoria do swojego sprzętu, oprogramowanie, a także udogodnienia dla firm i uczniów. Przy zamówieniach powyżej 500 zł sprzęt będzie dostarczany do domu klienta za darmo.

Otwarcie Apple Store w Polsce to nie tylko dobra wiadomość dla klientów Apple’a, ale również szansa na zmiany na rynku. Dotychczas ceny sprzętu firmy z Cupertino w naszym kraju były często znacznie wyższe niż w innych krajach Unii Europejskiej. Po części jest to wina polskich sprzedawców, którzy nakładali własne marże na produkty Apple’a. Wraz z otwarciem Apple Store sytuacja ta może ulec zmianie i wymusić choć trochę niższe ceny, choć sporo produktów jest obecnie nieznacznie droższych w sklepie firmy Apple niż w iSpotach. E-sklep ze sprzętem firmy Apple, oprócz Polski, uruchomiony został także w Czechach, na Węgrzech i w Emiratach Arabskich. Łącznie obecnych jest już 37 wersji językowych Apple Store.

Teraz miłośnicy sprzętu z nadgryzionym jabłkiem będą czekać na kolejny krok firmy Apple. Byłoby nim otwarcie e-sklepu iTunes Store w Polsce. Od kilku tygodni pojawiają się na ten temat kolejne plotki. Być może firma wprowadzi iTunes Store wraz z premierą usługi w chmurze obliczeniowej — iCloud. A może każe czekać swoim klientom kolejne lata na uruchomienie e-sklepu z muzyką i filmami?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)