Wkrótce duże zmiany w Ubuntu One

20.08.2010 12:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szykują się spore zmiany w chmurze obliczeniowej Ubuntu One. W wydaniu dla systemu Ubuntu 10.10 pojawią się nowe funkcje, natomiast już teraz wydano usługę dla środowiska KDE.

Canonical ujawnił informacje o zmianach jakie pojawią się w usłudze Ubuntu One pozwalającej na przechowywanie plików w chmurze obliczeniowej. Jedną z głównych nowości będzie możliwość synchronizacji danych między Ubuntu i Windowsem. Poza tym użytkownicy będą mogli przesyłać muzykę do telefonów komórkowych. Utwory z biblioteki będzie można zapisywać w chmurze, a następnie odtwarzać w iPhonie czy Androidzie (dzięki technologii Subsonic). Usługa ta pojawi się wyłącznie dla płatnych subskrybentów. W posobny sposób będzie można synchronizować kontakty między urządzeniami. Canonical zapowiada też automatyczną synchronizację wybranych folderów, łatwiejsze logowanie i odmieniony, uproszczony interfejs.

Kolejna dobra wiadomość dla użytkowników Ubuntu to udostępnienie usługi Ubuntu One dla środowiska graficznego KDE. Na razie narzędzie do przesyłania materiałów z komputera dostępne jest w wersji alpha 1 dla Kubuntu. Wkrótce jednak mają pojawić się bardziej stabilne jego wydania. Docelowo Ubuntu One ma w pełni obsługiwać KDE już niedługo, bo po wydaniu systemu Ubuntu 10.10 (czyli zapewne w październiku). Narzędzie w wersji alpha 1 można zainstalować z repozytoriów Canonicala.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)