Wkrótce nowe funkcje w wyszukiwarce obrazków Google

Wkrótce nowe funkcje w wyszukiwarce obrazków Google

21.07.2010 11:26

Google wbrew pogłoskom nie wprowadził konkurencji dla Facebooka. Na konferencji w San Francisco zapowiedziano zmiany w wyszukiwarce obrazków Google Images.

Google ogłosił wprowadzenie w najbliższych dniach nowego narzędzia do swojej wyszukiwarki. Wyświetlane grafiki będą teraz umieszczane bliżej siebie, będzie ich w związku z tym więcej. Na jednej stronie wyszukiwania będzie można załadować maksymalnie tysiąc obrazków. Ma to ułatwić pracę podczas poszukiwań interesujących użytkownika grafik. Kolejne zmiany to podgląd większych rozmiarów dostosowany do przeglądarek na dużych ekranach czy więcej informacji o grafikach. Wystarczy umieścić kursor myszki na obrazku, by poznać szczegóły o jego oryginalnym rozmiarze, formacie czy podobnych materiałach. Z kolei po kliknięciu zdjęcia czy grafiki zostaniemy przeniesieni na nową stronę, gdzie plik będzie wyświetlony w pełnym rozmiarze, natomiast witryna skąd pochodzi - w tle obrazka.

Google zapowiedział też wprowadzenie skrótów klawiszowych i nawigacji za pomocą klawiatury. W Google Images pojawi się nowa usługa dla reklamodawców - Google Image Search Ads. Pozwali ona na zamieszczanie reklam w wyszukiwarce obrazków. Materiały promocyjne będą wyświetlane w górnej części Google Images. Będą zawierać zarówno grafikę jak i tekst. Mają być wyraźnie oddzielone od wyników wyszukiwania. Na stronach Google można zobaczyć zrzut ekranu prezentujący zmiany w Google Images.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)