Wkrótce nowość w Test Pilot Firefoksa. Mozilla nie zachwyca pomysłowością

Wkrótce nowość w Test Pilot Firefoksa. Mozilla nie zachwyca pomysłowością

Wkrótce nowość w Test Pilot Firefoksa. Mozilla nie zachwyca pomysłowością
18.08.2016 16:06

Od momentu premiery drugiej odsłony programu Test Pilot dla sprytne narzędzie, które na stronach 404 umożliwia wyświetlanie starszych kopii z Internet Archive.

Tym bardziej cieszy, że program nabiera rozpędu i wkrótce w ramach Test Pilot pojawi się nowe rozszerzenie. Według nieoficjalnych informacji, ma ono stanowić rozbudowane narzędzie do wykonywania zrzutów ekranu. Uruchomiono już nawet stronę internetową nowej usługi, jednak na razie nie pojawiły się tam potwierdzone informacje o dacie udostępnienia bardziej precyzyjne niż „wkrótce”.

Obraz

PageShot ma pozwolić na robienie zrzutów całości strony, jak i również jej prostokątnych fragmentów o powierzchni i umiejscowieniu wybieranym przez użytkownika. Ponadto, co można uznać za nieco bardziej oryginalny (ale tylko nieco) pomysł, rozszerzenie ma ułatwić dzielenie się zrzutami w mediach społecznościowych czy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Trudno stwierdzić, aby takie możliwości miały dziś robić na kimkolwiek wrażenie. Nie brakuje znacznie bardziej zaawansowanych narzędzi, a poza Windowsem, gdzie dostępny jest świetny Greenshot, często oferowane są one przez sam system operacyjny. Pomysł integracji narzędzia do robienia zrzutów wypada też blado w kontekście realizowanej przez Mozillę praktyki Great or Dead, która na drodze do optymalizacji przeglądarki miała usuwać z niej mniej popularne funkcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)