Wkrótce profesjonalne materiały wideo w kanałach YouTube

Wkrótce profesjonalne materiały wideo w kanałach YouTube04.10.2011 14:17

100 mln dolarów - najprawdopodobniej tyle Google zapłaci za nowe materiały, które pojawią się wkrótce w kanałach tematycznych YouTube. Firma chce publikować więcej profesjonalnych filmów wideo w swoim serwisie.

Nowe kanały tematyczne pojawią się najprawdopodobniej już w przyszłym roku. Google jest właśnie w trakcie podpisywania umów z gwiazdami ekranu i wytwórniami filmowymi. Na celowniku znalazły się między innymi Warner Bros czy News Corporation, a także tacy celebryci jak choćby znany skater Tony Hawk. Inne, mniej znane wytwórnie, od których Google chce zakupić materiały wideo to FremantleMedia, BermanBraun, Electus, Everyday Health, Iconic Entertainment, Anthony Zuiker czy DECA. W ten sposób gigant z Mountain View ma zamiar nieco poprawić jakość tematyczną materiałów w YouTube i co za tym idzie, przyciągnąć szerszą rzeszę widzów do swojego serwisu.

Nie wiadomo jeszcze, czy zakupione materiały dostępne będą bezpłatnie na stronach serwisu. YouTube w kwietniu wprowadził możliwość wypożyczania filmów pochodzących z największych wytwórni w Hollywood. Usługa jest dostępna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych, ale jej zasięg ma zostać niebawem zwiększony. Być może pojawi się on razem z nowymi materiałami wideo zakupionymi przez firmę Google. Warto wspomnieć, że podobną usługę wprowadza właśnie Amazon wraz z nowym czytnikiem e-booków Kindle Fire. Użytkownik za roczną subskrypcję 79 dolarów będzie mógł korzystać z biblioteki 11 tys. filmów i seriali telewizyjnych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)