Wkrótce Software Freedom Day 2009 w Krakowie

Wojciech Kowasz

07.10.2009 14:58, aktual.: 07.10.2009 15:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Krakowska Grupa Użytkowników Linuksa (CLUG) zaprasza na kolejną odsłonęmiędzynarodowej imprezy Software Freedom Day, która odbędzie się 17 października w Krakowie w budynku Akademii Górniczo-Hutniczej. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym spotkania.

Software Freedom Day to dzień ogólnoświatowej promocji oprogramowania i ruchu FOSS (Free and Open Source Software). Jak tłumaczą organizatorzy, ich celem jest pokazanie korzyści płynących z używania wysokiej jakości programów FOSS w domach, szkołach, urzędach czy biznesie, bo wierzą, że są one lepsze, stabilniejsze, bezpieczniejsze i przede wszystkim wolne. Na świecie w przedsięwzięciu bierze udział ponad 1000 zespołów z 90 krajów. W Polsce w tym roku Software Freedom Day oprócz Poznania, Pleszewa, Łodzi, Lublina, Wrocławia i Jaworzna odbędzie się również w Krakowie.

Program krakowskiej imprezy przewiduje zarówno wykłady, prelekcje, jak i projekcje filmów tematycznych. Jak zapewniają organizatorzy, impreza kierowana jest do wszystkich odbiorców, każdy uczestnik będzie miał możliwość znalezienia czegoś dla siebie - zarówno początkujący, którzy pod okiem doświadczonych użytkowników zdobędą podstawową wiedzę na temat Wolnego Oprogramowania, jak również zaawansowani użytkownicy, którzy będą mieli możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z wysokiej klasy specjalistami.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji na temat Software Freedom Day w Krakowie można znaleźć na stronie domowej konferencji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)