Wkrótce Software Freedom Day 2009 w Krakowie

Wkrótce Software Freedom Day 2009 w Krakowie

Wojciech Kowasz
07.10.2009 14:58, aktualizacja: 07.10.2009 15:16

Krakowska Grupa Użytkowników Linuksa (CLUG) zaprasza na kolejną odsłonęmiędzynarodowej imprezy Software Freedom Day, która odbędzie się 17 października w Krakowie w budynku Akademii Górniczo-Hutniczej. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym spotkania.

Software Freedom Day to dzień ogólnoświatowej promocji oprogramowania i ruchu FOSS (Free and Open Source Software). Jak tłumaczą organizatorzy, ich celem jest pokazanie korzyści płynących z używania wysokiej jakości programów FOSS w domach, szkołach, urzędach czy biznesie, bo wierzą, że są one lepsze, stabilniejsze, bezpieczniejsze i przede wszystkim wolne. Na świecie w przedsięwzięciu bierze udział ponad 1000 zespołów z 90 krajów. W Polsce w tym roku Software Freedom Day oprócz Poznania, Pleszewa, Łodzi, Lublina, Wrocławia i Jaworzna odbędzie się również w Krakowie.

Program krakowskiej imprezy przewiduje zarówno wykłady, prelekcje, jak i projekcje filmów tematycznych. Jak zapewniają organizatorzy, impreza kierowana jest do wszystkich odbiorców, każdy uczestnik będzie miał możliwość znalezienia czegoś dla siebie - zarówno początkujący, którzy pod okiem doświadczonych użytkowników zdobędą podstawową wiedzę na temat Wolnego Oprogramowania, jak również zaawansowani użytkownicy, którzy będą mieli możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z wysokiej klasy specjalistami.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej informacji na temat Software Freedom Day w Krakowie można znaleźć na stronie domowej konferencji.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)