Wkrótce więcej rozszerzeń dla Safari?

26.05.2010 12:00, aktual.: 26.05.2010 15:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiły się niepotwierdzone informacje, według których w przeglądarce Safari może pojawić się więcej dodatków. Mogłyby to umożliwić nowe funkcje wprowadzone przez Apple podczas konferencji WWDC 2010.

Obecnie Safari posiada niewiele dodatków - w porównaniu choćby z Firefoksem czy Chrome. Aby się o tym przekonać wystarczy odwiedzić takie strony jak Pimp My Safari czy Safari Add-ons. Jest to o tyle dziwne, że przeglądarka według różnych rankingów jest na czwartym miejscu popularności wśród internautów (za IE, Firefoksem i Chrome). Niedawno Steve Jobs, szef firmy Apple, potwierdził wiadomość, że wkrótce w Safari pojawi się rozszerzona obsługa HTML5. Zdaniem Johna Grubera, który prowadzi blog Daring Fireball, brak udogodnień dla deweloperów jest jedną z większych wad Safari. Można przypuszczać, że jest to jeden z głównych powodów małej ilości dodatków dla przeglądarki. Bloger sugeruje, że taka funkcja mogłaby zostać wprowadzona na najbliższej konferencji dla programistów - WWDC 2010. Odbędzie się ona w dniach 7-11 czerwca, a zainauguruje ją wystąpienie Jobsa.

W poprzednich latach podczas WWDC Apple prezentował kolejne wersje Safari. W 2007 r. zapowiedziano wprowadzenie wersji 3 beta przeglądarki, także - po raz pierwszy - w wersji dla systemu Windows. Z kolei rok później podczas wstępnej prezentacji Mac OS X 10.6 pojawiły się informacje na temat Safari 4. Być może w tym roku Apple pokaże nowe funkcje w swojej przeglądarce. Firmie powinno zależeć na jej rozwoju. Jeszcze w grudniu zeszłego roku Safari została prześcignięta przez zyskującą na popularności przeglądarkę Chrome.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)