Włosi chcą ograniczyć YouTube

04.02.2010 14:52, aktual.: 04.02.2010 15:05

Rząd Silvio Berlusconiego zastanawia się nad zmianą prawa, aby serwisy takie jak YouTube ponosiły odpowiedzialność za nielegalne publikacje swoich użytkowników. Miałyby pod względem prawnym zostać zrównane z włoską telewizją.

Według gazety „Wall Street Journal” włoski rząd ma zamiar obarczyć odpowiedzialnością serwisy internetowe za publikowane tam materiały. Oznaczałoby to, że gdy Kowalski zamieści na YouTube nielegalny film, w świetle prawa przestępstwo popełni także serwis internetowy. Takie rozwiązanie ma doprowadzić do wyeliminowania materiałów wideo zamieszczanych w sieci bez poszanowania dla praw autorskich.

Co więcej, serwis internetowy byłby zobowiązany do udzielenia policji wszelkich informacji niezbędnych do zidentyfikowania i zatrzymania osoby, która przesłała nielegalnie wideo. Za udzielenie wiadomości serwis mógłby spodziewać się większego pobłażania przed sądem.

Nie wiadomo jeszcze jak rząd Berlusconiego chce pogodzić nowe prawo z dyrektywami Unii Europejskiej. Zgodnie z prawem europejskim firmy zajmujące się przechowywaniem materiałów należących do osób trzecich, nie mogą ponosić takiej samej jak one odpowiedzialności przed sądem. Podobno Włosi liczą na zmianę zapisu, tak aby wyłączał on serwisy internetowe publikujące materiały wideo. Nie jest jeszcze znana data uchwalenia nowego prawa. Z pewnością nie spotka się ono z zachwytem ze strony włoskich internautów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)