Włosi pozywają Microsoft za problemy ze zwrotem Windowsa OEM

Włosi pozywają Microsoft za problemy ze zwrotem Windowsa OEM

25.01.2011 13:04, aktualizacja: 25.01.2011 13:32

Włoska organizacja konsumencka ADUC pozwała do sądu Microsoft. Poszło o utrudnienia jakie firma sprawia użytkownikom, którzy chcą uzyskać refundację za usunięcie Windowsa z zakupionego komputera.

Jak donosi The Register, pozew złożony został w Mediolanie i zawiera oskarżenie o utrudnianie uzyskania finansowej refundacji od Microsoftu. Sprawa dotyczy tych użytkowników, którzy nie rozpoczęli jeszcze użytkowania systemu Windows w nowo zakupionych komputerach. Uruchomienie oprogramowania Microsoftu oznacza bowiem zaakceptowanie umowy i automatycznie zamyka ścieżkę do uzyskania refundacji. Organizacja ADUC, która złożyła pozew, zachęca do przyłączenia się doń właśnie tych użytkowników, którzy kupili komputer w pakiecie z oprogramowaniem Microsoftu, ale z niego nie skorzystali - instalując na przykład Linuksa.

Według pozwu znacznie łatwiej jest uzyskać zwrot pieniędzy za zakupioną osobno kopię systemu Windows, niż dołączoną do nabytego komputera. Problemem może być jednak nie tyle Microsoft, co firmy OEM, które często nie godzą się na zwrot produktu. Zwraca na to uwagę przedstawiciel firmy z Redmond w rozmowie dla CNETu. Microsoft stwierdza ponadto, że użytkownicy mogą kupić komputer także bez systemu Microsoftu albo z alternatywnym oprogramowaniem. Zależy to od ich wyboru. Natomiast ewentualny zwrot powinien być konsultowany wyłącznie z firmą OEM. Microsoft był już wcześniej pozywany między innymi za downgrade z Visty do Windows XP. Wówczas firma również twierdziła, że ostateczne postanowienia leżą w gestii firm OEM.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)