Wojna o Flasha nie wpłynęła na zyski firmy Adobe

Wojna o Flasha nie wpłynęła na zyski firmy Adobe

22.09.2010 13:20

Adobe ogłosiło wyniki finansowe za trzeci kwartał roku obrachunkowego. Firma zanotowała wysokie przychody - 990,3 mln dolarów.

W porównaniu z analogicznym okresem rok temu, Adobe zanotowało wzrost przychodów o 42 procent. Spełniły się więc przewidywania firmy, że w trzecim kwartale uda jej się osiągnąć wynik między 950 mln a 1 mld dolarów. Wysoki okazał się również zysk netto. W ostatnim kwartale firmie udało się zarobić 284 mln dolarów (według zasad GAAP - 230). Dla porównania w analogicznym okresie w 2009 roku zysk netto Adobe wyniósł 186 mln dolarów (GAAP - 136 mln). W kolejnym kwartale producent Photoshopa zamierza osiągnąć podobne wyniki. Firma chciałaby osiągnąć przychody sięgające około 1 mld dolarów.

Wyniki finansowe za trzeci kwartał są ważne zwłaszcza w kontekście wojny między firmami Adobe i Apple o Flasha. Okazuje się, że spór nie odbił się na zarobkach, obie spółki radzą sobie świetnie, o czym świadczą publikowane raporty kwartalne. Adobe zapewne skorzystało na wprowadzeniu nowych produktów takich jak na przykład pakiet Creative Suite 5 czy program do obróbki zdjęć Lightroom 3. Firmie nie zaszkodziły też specjalnie wiadomości o licznych lukach w jej programach, a także o tym, że są one jednym z najczęściej wybieranych celów przez cyberprzestępców.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)