WordFlow: pomysłowa klawiatura Microsoftu na iOS-a trafi także na Androida

WordFlow: pomysłowa klawiatura Microsoftu na iOS-a trafi także na Androida

Źródło: The Verge
Źródło: The Verge
26.01.2016 11:22

Od pewnego czasu wiadomo było, że Microsoft planuje kolejną premierę swojego oprogramowania na smartfony Apple'a. Według nieoficjalnych źródeł miała to być klawiatura ekranowa znana z mobilnego Windowsa. Dziś wiadomo już o niej znacznie więcej i trzeba przyznać, że Microsoft planuje udostępnić właścicielom iPhone’ów całkiem oryginalne rozwiązanie w kwestii ergonomii.

W serwisie The Verge pojawiły się pierwsze przecieki ilustrujące to, jak będzie wyglądać microsoftowa klawiatura, nazwana Word Flow, na urządzeniach mobilnych od Apple’a. Mogłoby się wydawać, że w tej kategorii oprogramowania trudno w 2016 roku o coś innowacyjnego, a jednak Microsoftowi się udało. W odpowiedzi na relatywnie duże wyświetlacze iPhone’ów, przygotowano tryb obsługi jedną ręką oparty na zaginaniu klawiatury.

Źródło: The Verge
Źródło: The Verge

Po uruchomieniu trybu obsługi jedna ręką linie proste układu zamienią się krzywizny. W ten sposób klawiatura przyjmie kształt zbliżony do ćwiartki koła. Na zdjęciach widać także, że w zależności od wyboru użytkownika, środek koła będzie mógł zostać umieszczony w prawym lub lewym rogu ekranu, zmieniając w ten sposób kierunek zagięcia. Dostępna również będzie technika pisania Swype, oparta na przeciąganiu palca po klawiaturze do kolejnych liter i formułowania w ten sposób słów.

Co więcej, Microsoft ma zaprezentować klawiaturę także na Androidzie, nie określono jednak precyzyjnego terminu premiery. Najprawdopodobniej z Word Flow na Androidzie będzie można korzystać jeszcze w tym roku. Wersje na iOS-a pojawi się natomiast w ciągu najbliższych miesięcy. Mimo że układ stylizowany jest na klawiatury Windows Phone’a to nie pojawiły się informacje o tym, aby zmyślny tryb obsługi jedną ręką trafił na Windowsa.

Źródło: The Verge
Źródło: The Verge

Oczywiście nie można tego wykluczyć, niemniej opublikowanie go w pierwszej kolejności na iOS-a jest kontynuacją trwającej od co najmniej kilku miesięcy tendencji. Jeżeli chodzi o jakość oprogramowania mobilnego Microsoftu, to być może najlepiej prezentuje się ona właśnie na systemie mobilnym Apple. Jak pokazuje przykład Word Flow, nowości pojawiają się tam także jako pierwsze.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)