WP7 wyprzedzi iPhone'a w 2015 roku

30.03.2011 16:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma IDC, która zajmuje się badaniem szeroko pojętego rynku IT, opublikowała prognozę rynku smartfonów na najbliższe 5 lat.

Według raportu IDC światowy rynek smartfonów powiększy się o 49,2% do końca bieżącego roku. Według analityków coraz więcej użytkowników, również biznesowych, zamieni swoje telefony na bardziej zaawansowane modele o bogatych możliwościach, czyli smartfony. Oznacza to, że producenci dostarczą w tym roku ponad 450 milionów urządzeń — o 150 milionów więcej niż w ubiegłym roku. Wzrost ten jest o tyle zaskakujący, że już 2010 był szczególnie dobry dla rynku smartfonów. Zyskał on w związku z chwiejnym stanem ekonomii w 2009, kiedy to klienci masowo przesuwali swoje zakupy na bardziej stabilny, 2010 rok.

Aby wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników producenci smartfonów prześcigają się w dostarczaniu coraz bardziej zaawansowanych modeli. Walka o klienta zaowocowała również wyścigiem zbrojeń na polu systemów operacyjnych dla tych urządzeń. Według analizy IDC Android, po gwałtownym wzroście popularności w 2010 roku, może szykować się na przejęcie pozycji lidera na rynku smartfonów. Jednak najwięcej zamieszania powoduje odejście od Symbiana i zapowiedziana przez Nokię produkcja urządzeń z Windows Phone 7 na pokładzie. Analitycy oczekują, że pierwsze urządzenia będące efektem tego przymierza trafią na rynek w przyszłym roku. Co więcej, ich zdaniem w 2015 mają być popularniejsze, niż iPhone.

Według prognozy podanej przez IDC przez najbliższe 5 lat udział Apple w rynku smartfonów wciąż będzie utrzymywać się na poziomie około 15%, podczas gdy udział Windows Mobile i Windows Phone 7 wzrośnie z 5,5 do imponujących 20,9%. Udział Androida może osiągnąć 45%, podczas gdy BlackBerry spadnie z 14,9% do 13,7. Do 2015 roku Symbian praktycznie zniknie z pola widzenia. Czas pokaże, czy te wyjątkowo optymistyczne dla Microsoftu prognozy znajda odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (63)