Wpadka ministerstwa. Zrobili "reklamę" Xiaomi

Wpadka ministerstwa. Zrobili "reklamę" Xiaomi

Wpadka ministerstwa. Zrobili "reklamę" Xiaomi
Adam Bednarek
19.03.2021 16:40, aktualizacja: 19.03.2021 18:59

Jakiego telefonu używa osoba odpowiedzialna za prowadzenie mediów społecznościowych w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii? Już to wiemy, bo autor sam się wygadał. A raczej wygadało się jego dzieło.

Xiaomi trafiło [url]na czarną listę USA[/url], ale w Polsce póki co sprzęt jest w użyciu. Przynajmniej przez osoby, które odpowiadają za prowadzenie mediów społecznościowych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Z udostępnionych na Twitterze zdjęć wynika, że autor profilu i fotek korzysta z Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Potwierdza to znak wodny widoczny na opublikowanej fotografii.

Nie tak drobny szczegół wychwycił Wojtek Kardys:

Taka wiedza teoretycznie nie jest nam rzecz jasna do niczego potrzebna. Niepokoi z kolei fakt, że ministerstwo - nawet jeśli przez przypadek - promuje konkretną firmę w mediach społecznościowych. Nie jest to może ordynarna reklama, ale wiadomo, o jaki sprzęt chodzi. Od resortu spodziewamy się unikania jakiejkolwiek formy promocji.

Na dodatek jest to firma, wobec której w ostatnich miesiącach pojawiło się dużo oskarżeń związanych z naruszeniami prywatności.

Obraz
Obraz
Obraz

To pewnie nie efekt celowego lokowania produktu, a niewiedzy: znak wodny można usunąć w ustawieniach. Jeśli też tego nie wiecie, opcję znajdziecie w ustawieniach aparatu, a konkretnie w zakładce Tryby.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)