Wpadka roku, czyli nominacje dla Pwnie Awards

Wpadka roku, czyli nominacje dla Pwnie Awards

26.07.2011 13:10

Ogłoszono nominacje do corocznej nagrody Pwnie Awards. W tym roku o tytuł największej wpadki w zakresie bezpieczeństwa ubiegają się Microsoft, RIM, Oracle, Apple i Google.

Pwnie Awards 2011 to odpowiednik hollywoodzkich Złotych Malin na rynku zabezpieczeń. Nagrody przyznawane są już od 5 lat. W ramach Pwnie Awards 2011 wytypowano kandydatów do 9 kategorii dotyczących błędów i luk w zabezpieczeniach. Jurorzy wybiorą laureatów w takich kategoriach jak między innymi największy błąd po stronie serwera (kandydaci: ASP.NET Framework, Microsoft FTP), największy błąd po stronie klienta (luka w bibliotece FreeType w iOS), a także najbardziej innowacyjne badania (oczywiście, dotyczące błędów w oprogramowaniu).

W ramach Pwnie Awards 2011 przyznane zostaną również nagrody za najbardziej kiepską odpowiedź na zgłoszenie luki, ale także za... najlepszą piosenkę. W końcu, co to za gala rozdania nagród bez piosenki? Ciekawie zapowiada się też ogłoszenie laureata w kategorii najbardziej widowiskowa klęska. W tej kategorii wygra zapewne Sony, który na skutek katastrofy w Japonii i ataków hakerów poniósł duże straty finansowe. Wśród nominowanych znalazły się największe firmy takie jak Apple, Google, Microsoft, Oracle, RIM i Sony. W tym roku nagrody za największe wpadki przyznane zostaną 3 sierpnia w Las Vegas podczas konferencji BlackHat USA.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)