Wpadka Siri: nietypowa definicja wyrazu „mother” według asystentki Apple

Wpadka Siri: nietypowa definicja wyrazu „mother” według asystentki Apple

Siri z depositphotos
Siri z depositphotos
30.04.2018 19:04

Znaczący wpływ na popularyzację asystentów głosowych w smartfonach miała Siri, która zintegrowana jest z iOS od momentu wydania iPhone’a 4S w 2011 roku. Przez długi czas asystentka Apple cieszyła się dobrą opinią, natomiast według badań dziś jest jedną z mniej satysfakcjonujących funkcji iPhone’a X. Ponadto właśnie zaliczyła dość poważną wpadkę.

Jedną z możliwości Siri jest podanie definicji danego wyrazu. W tym celu należy użyć komendy define the word… dodając interesujący nas wyraz. Definicja jest wówczas pobierana z Internetu ze źródła niezależnego od Apple. Wykorzystane źródło do podania znaczenia angielskiego wyrazu mother okazało się niefortunne.

Serwis Gizmodo donosi o odkryciu użytkowników Reddita. Siri po usłyszeniu define the word mother podaje poprawne znaczenie i pyta użytkownika, czy chce poznać drugą definicję. Jeśli asystentka usłyszy odpowiedź Tak, to informuje, że mother jest skrótem od motherfuc… (wulgarnego angielskiego wyrazu).

źródło: Gizmodo
źródło: Gizmodo

Takie znacznie mogli usłyszeć wszyscy użytkownicy angielskiej wersji Siri, zarówno posiadacze iPhone’a 5S, jak i tegorocznego iPhone’a X. Definicja z wulgarnym słowem pojawiła się także na iPadach i Makach. Apple oczywiście szybko zareagowało, wyłączając wyraz mother z funkcji define the word…. Wygląda na to, że Siri używa słownika Oxford Dictionary. To w nim słowo mother zdefiniowane jest m.in jako skrót od wulgarnego wyrazu, który używany w slangu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)