WPS Office na Linuksa jednak będzie rozwijany, Kingsoft usunął tweeta

WPS Office na Linuksa jednak będzie rozwijany, Kingsoft usunął tweeta

WPS Office na Linuksa jednak będzie rozwijany, Kingsoft usunął tweeta
31.05.2017 19:22, aktualizacja: 31.05.2017 22:27

W ostatnim czasie informowaliśmy, że zamknięty pakiet biurowy WPS Office, który często wybierany jest jako alternatywa dla LibreOffice’a czy nawet Office’a 365, nie będzie dalej rozwijany w wersji na Linuksa. Dziś informacje te zostały zdementowane.

Sytuacja jest dość nietypowa, bowiem o tymczasowym wstrzymaniu wsparcia dla linuksowego WPS Office poinformował sam producent na swoim koncie na Twitterze. Dziś jednak nie znajdziemy już tam żadnych informacji, które sugerowałyby, że rozwój tej wersji zostaje wstrzymany. Rzeczony tweet został usunięty.

Jak donosi serwis OMGUbuntu, chiński producent programu, firma Kingsoft, zdementowała także swoje wcześniejsze stanowisko i twierdzi, że pakiet nadal będzie rozwijany. I to całkiem prężnie, gdyż korporacja deklaruje, że nawiązała partnerstwo z producentami największych dystrybucji.

Skąd ta nagła zmiana decyzji? Oczywiście można zakładać, że informacja o wstrzymaniu rozwoju pakietu na Linuksa kosztem skupienia się na wersji androidowej była po prostu ludzkim błędem. Z drugiej zaś strony spotkała się ona z dużym odzewem, przez co Kingsoft mógł zdać sobie sprawę, jak popularny może być zamknięty pakiet wśród użytkowników otwartych systemów operacyjnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (62)