Wspólne oglądanie filmów przez Internet z Synchtube

Wspólne oglądanie filmów przez Internet z Synchtube

05.01.2010 12:25, aktualizacja: 05.01.2010 13:04

W Internecie pojawiła się ciekawa usługa związana z serwisem YouTube. Dzięki Synchtube można oglądać z rodziną czy też znajomymi wybrane filmy w czasie rzeczywistym. Przypomina to trochę wspólne oglądanie telewizji albo DVD.

Synchtube to nowy serwis internetowy przeznaczony dla osób często korzystających z YouTube. Usługa umożliwia tworzenie własnych „pokoi”, w których razem z grupą znajomych można oglądać w tym samym czasie wybrane wideo. W drugiej opcji można dołączyć do istniejącego już „pokoju”. Co ciekawe, do założenia własnej grupy nie trzeba rejestrować się na stronie, wystarczy tylko wybrać interesujący nas film. Synchtube przygotuje specjalny link, który użytkownik wysyła do znajomych wraz z zaproszeniem na seans. Podczas oglądania wybranego filmu można brać udział w chatroomie i na bieżąco komentować obraz. Osoba kontrolująca „pokój” ustala godzinę rozpoczęcia seansu, a także ewentualne przerwy.

Synchtube nie jest pierwszym serwisem oferującym wspólne oglądanie filmów. Kilka lat temu w Internecie pojawiła się usługa znana jako Lycos Cinema (obecnie zawieszona), a od niedawna można korzystać też z 6Rounds czy Zorap. W Polsce istnieje kilka stron oferujących kino przez Internet - na przykład Iplex czy Cineman. Są to jednak płatne serwisy, w odróżnieniu od Synchtube, który udostępnia swoje usługi za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)