Współtwórca Firefoksa krytykuje Androida

Współtwórca Firefoksa krytykuje Androida

20.10.2010 15:42

Joe Hewitt, jeden ze współtwórców Firefoksa, przyłączył się do krytyki Androida firmy Google. Podobnie jak Steve Jobs twierdzi on, że w przypadku tego system dla smartfonów trudno mówić o otwartości.

Hewitt to dość znana osoba w Dolinie Krzemowej, brał udział przy powstawaniu takich przeglądarek jak Netscape czy Firefox, stworzył też wersję Facebooka na potrzeby systemu iOS. Po ostatnim ataku Steve’a Jobsa na Androida, dołączył się on do krytyki systemu firmy Google. Hewitt w kolejnych wpisach na Twitterze podważa otwartość systemu, którą chwali się Google. Jak Android może być otwarty, skoro źródło nie jest udostępniane publicznie aż do ważniejszych wydań i nikt spoza Google nie może go sprawdzić? - pyta programista. Zarzuca też firmie z Mountain View, że ta nie podaje informacji na temat tego, która wersja systemu dla smartfonów jest obecnie rozwijana.

Zdaniem Hewitta Android nie różni się niczym pod względem otwartości od innych systemów dla smartfonów. Informacje podawane przez firmę Google na temat jego otwartości to tylko zabiegi marketingowe, stwierdza znany programista. Według niego dopiero zestawiając Androida z naprawdę otwartymi produktami jak Firefox czy Linux, możemy stwierdzić różnicę. Należy zaznaczyć, że nie tylko Hewitt odniósł się do niedawnej wypowiedzi Jobsa. Atak na Androida prędko skomentował Andy Rubin z Google, jak również TweetDeck, na którego statystyki powoływał się szef firmy Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)