Współtwórca Windows Phone 7 odchodzi z Microsoftu

Współtwórca Windows Phone 7 odchodzi z Microsoftu

09.08.2011 15:09, aktualizacja: 09.08.2011 15:19

Jeden z dłużej pracujących dla Microsoftu inżynierów, Charlie Kindel, odchodzi z firmy. Po 21 latach pracy między innymi nad Windows Home Server i Windows Phone 7, Kindel rozpoczyna swój własny projekt.

Kindel był jednym z ważniejszych pracowników firmy, biorącym udział w wielu projektach. W ostatnim czasie zajmował się między innymi reklamą, urządzeniami mobilnymi, a także chmurą obliczeniową. W trakcie swojej pracy Kindel pomagał między innymi przy rozwoju Internet Explorera 3.0, a także rozwijał funkcje dotyczące sieci domowych w systemie Windows XP. Pracował też nad pierwszą wersją Windows Media Center, a także współtworzył takie projekty jak Windows Media Displays i Windows Media Center Extenders. Wkład Kindela odnotowuje się również w ramach Windows Home Server, a ostatnio - systemu Windows Phone 7. Zajmował się między innymi rozwojem platformy aplikacji dla tego systemu.

To w dużej mierze dzięki działaniom Kindela e-sklep dla Windows Phone 7 może cieszyć się niemal 30 tys. aplikacji. Nie wiadomo jeszcze, jakie były powody odejścia pracownika Microsoftu i czy mogły mieć związek ze słabym powodzeniem Windows Phone 7 na rynku. W udzielonym wywiadzie Kindel stwierdza, że od początku tego roku powoli wycofywał się z zespołu rozwijającego mobilny system Microsoftu. Na blogu Kindela możemy natomiast przeczytać, że jego następnym krokiem będzie założenie własnego projektu, który związany będzie ze sportem, reklamami, urządzeniami mobilnymi, sieciami społecznościowymi i oczywiście chmurą. Szczegóły na ten temat poznamy niedługo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)