Wybrano zwycięzcę konkursu na gry w przeglądarce

Wybrano zwycięzcę konkursu na gry w przeglądarce

04.02.2011 12:04

Mozilla ogłosiła zwycięzcę w konkursie Game On 2010, mającym na celu promocję gier dla przeglądarek internetowych. Jest nim firma Stravid, twórca aplikacji Marble Run.

Jak czytamy na blogu Mozilla Labs, gra Marble Run okazała się najciekawszą, wymagającą kreatywnego myślenia aplikacją spośród zgłoszonych na konkurs Game On 2010 i zajęła pierwsze miejsce. Przyznano także nagrody w kategoriach najlepsza technologia (Far 7), najlepsze wykorzystanie technologii webowych (ponownie Marble Run), najładniejszy wygląd (Sketchout), najoryginalniejsza gra (Favimon), najbardziej dopracowana (Websnooker), najbardziej zabawna (Robots Are People Too), a także wybór społeczności (Z-Type).

Game On 2010 to organizowany po raz pierwszy przez Mozilla Labs konkurs na grę z wykorzystaniem technologii wspieranych przez nowoczesne przeglądarki. Rozpoczął się on w październiku zeszłego roku, pod koniec stycznia 2011 ogłoszono natomiast 35 finalistów. Celem konkursu była promocja otwartych standardów webowych, a także przeglądarki Firefox 4 jako platformy umożliwiającej nie tylko przeglądanie Internetu, ale również korzystanie z gier. Mozilla chce również w ten sposób konkurować z takimi rozwiązaniami jak Chrome Web Store firmy Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)