Wyciekł główny klucz HDCP

14.09.2010 19:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zaskakująca informacja - do Sieci przedostał się klucz główny HDCP. Jeśli klucz ten jest autentyczny, oznacza to spore problemy dla zabezpieczeń typu DRM.

Klucz główny HDCP został umieszczony między innymi na stronach pastebin.com. Jego upublicznienie może oznaczać, że system zabezpieczeń typu DRM przyjęty przez wytwórnie muzyczne czy filmowe okaże się bezwartościowy. Nie będzie żadnych przeszkód w kopiowaniu i rozpowszechnianiu danych dotychczas chronionych przez HDCP. Dotyczy to przede wszystkim nieskompresowanych materiałów wideo i audio w wysokiej rozdzielczości.

HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) to mechanizm przeznaczony do kontroli cyfrowego dźwięku i obrazu. Opracowany został przez firmę Intel, która za jego udostępnianie pobiera opłaty licencyjne. Wykorzystywany jest przede wszystkim do ochrony materiałów HD - na przykład Blu-ray czy HD DVD. Materiały mogą być przesyłane tylko za pomocą złącz HDMI, DVI, GVIF albo UDI. Celem tego jest uniemożliwienie nielegalnego kopiowania materiałów dostępnych w wysokiej rozdzielczości.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)